Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Блокират прозорците като се минимизират
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 21:54    Заглавие: Блокират прозорците като се минимизират Отговорете с цитат

Здравейте, имам един много странен проблем с едно РС. Всичко си му работи както трябва но понякога като имам отворени няколко прозореца и те са минимизирани в лентата на Taskbar всичко в тази лента става не активно. Иначе страницата с ,която работя в момента всичко си и върви нормално до момента в който не я минимизирам. Иконите по десктопа си работят без проблем. Като вляза в Windows Task Manager ми показва, че процесора ми е на 50% и го товари explorer.exe (процесора ми е Athlon 4400+ AM2) Първото нещо което направих е преинсталиране на XP, но проблема остана след това смених паметта и пак нищо. Възможно ли е харда да прави такива номера?
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 8:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е невъзможно, но не вярвам. Повече ми прилича на софтуерен проблем, въпреки преинсталацията на вин-бозата. Кога точно се появи проблема? На чиста преинсталация прави ли го? На всички прозорци ли го прави?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 8:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно на чиста преинсталация още след 5мин работа и прозорците забиха. И аз си мислех, че е 100% софтуерен проблема. Интересното е,че всичко останало си работи. Да на всички прозорци го прави.
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 8:43    Заглавие: Отговорете с цитат

А през тези 5 минути вързан ли си към интернет?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 8:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Да вързан съм към нета. Нещата се оправят като взема да натискам върху всички икони безразборно по лентата (Skype, Nod32,Start и др.) И така може и веднага да се оправи, а може и 5мин да минат докато захапе. И през това време докато съм натискал върху тези икони след като се оправи всички прозорци изкачат.
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

девайс мениджъра дава ли питанки или друго смущаващо ? виж и конфликти дали няма в систем инфото.
Върнете се в началото
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 20:24    Заглавие: Отговорете с цитат

В Device manager има само питанки на Audio Device но това не е проблем компа е с друга карта за звука. Забелязах, че проблема го прави много често когато има отворени няколко прозореца и PC го оставя да мине в Stand by след като се мръдне мишката и компа тръгне всичко в лентата е не активно. Взех да се замислям дали процесора не прави нещо. Винаги като блокира е на 49-50%. Едното ядро нещо ако се шашка и не може да обмени данни с другото и да запича.
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами помага да стартираш някое "лайв" СиДи - аз ползвам в такива случаи infr@ LiveCD - вътре има много инструменти за тестове - в случая стартирай Live Windows-a и работи като с тоя дето ти е на харда - ако е хардуерен дефект ще стане пак същото - ако не - явно въпреки преинсталациите става въпрос за софтуерна причина. Тествай освен това и паметта с memtest.
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Как си с вирусите?
А някакви добавки /add-ons/ползваш ли за сЕксплорера, за И- сЕксплорера?
Как се държи компа на ЧИСТА преинсталация, без драйвери /освен за мрежата, и то само ако не я хваща стандартно/ ?
Върнете се в началото
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 12, 2009 7:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи PC съм го преинсталирал само един път, като си мислех,че 100% проблема е от ХР и веднага му сложих драйверите. Като поработи малко и пак заби по същия начин. Тогава не ми мина нищо друго освен да е памет (между другото той беше с 512mb DDR2 на 533, а компа я хващаше като 384mb) Свалих я и я монтирах на друг PC там си я разпознава нормално. Купих друга чисто нова памет 2gb на 800 и тази я махнах но проблема остана(новата я хваща нормално). Сега мисля да му сложа Windows 7 и вече пак ако вземе да прави тези номера значи ще излезе хардуерен проблем.
Потърси "Блокират прозорците като се минимизират" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Блокират прозорците като се минимизират" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети