Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
CROWN 11AK30A14 след поражение с гръмотевица .Решено!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 21:27    Заглавие: CROWN 11AK30A14 след поражение с гръмотевица .Решено! Отговорете с цитат

Колеги този телевизор дойде при мен с изпушил високоволтов транзистор BU508DFI .След подмяна на транзистора телевизора се запуска но товари откъм високото и растера е свит и свисти като редовата развивка е презредова с бяла лента в средата като транзистора бързо загрява иначе приема програма има звук и цвят но картината е без редова синхронизация.Проверих честотата която атакува базата на високоволтовия транзистор и тя се оказа 15550 херца.Замених прословутия кондензатор 10 микрофарада към базата на високоволтовия транзистор и ефекта е нулев.Помислих че паметта прави проблем и сложих нова памет с дъмп който се води за читав но пак същия проблем .Стигам до извода че ТХО то товари или някой от трита кондензатора край високоволтовия транзистор 7.5 нано на 1.6 киловолта в колектора му или 430 нано на 250 волта към отклонителната или има още един 100 нано на 250 волта от колекторния кондензатор към маса.Накой имал ли е подобен проблем и къде би могъл да е ?Предварително благодаря....

Последната промяна е направена от plam65 на Съб Юни 13, 2009 11:56; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 21:31    Заглавие: Re: CROWN 11AK30A14 след поражение с гръмотевица товари висо Отговорете с цитат

plam65 написа:
BU508DFI

Сигурен ли си в номера?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли е от нея ама пробвай да откачиш захранването на TDA6107 на платката на кинескопа Sad Но по принцип мисля че трябва да си с BU 808DF Rolling Eyes Какви са напреженията от ТХО например към видеоусилвателите,вертикалната ,отоплението Question
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

sacho написа:
...

Да колега прав си транзистора е BU 808DF печатна грешка от мен.Замених го с BU2508DF който свалих от шаси на акайче и се получи тоз ефект...
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

BU2508 е обикновен транзистор с по-голямо бързодействие но BU808 е ДАРЛИНГТОН Rolling Eyes Сложи му каквото трябва и тогава ще продължиш напред Very Happy
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

sacho написа:
...

Колега мисля че трябва да ти благодаря понеже си прав макар и да не съм го проверил още наистина аз замествам оригиналния 808 който е дарлингтон с един който не е 2508 и вероятно поради туй се получава този ефект .... още утре ще купя един BU808DFI и смятам че телевизора ще си тъгне в норми Smile ама да видим Wink Idea
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Коригирал съм ти постовете.Не се отговаря с този бутон Idea
Транзистора е дарлингтон и със сигурност на негово място не стават 508/2508 и подобни...
Слагай си оригинален 808 и всичко ще е ОК.

//Минутки за самореклама Twisted Evil
Между другото на някой ако му трябват имам на склад BU808DFX-100% читави,за разлика от огромното количество менте от тоя транзистор което се среща сега масово на пазара.Количества-неограничени.
Едва ли има нужда от споменаване при положение че съм продавал на половината хора тук във форума от тия транзистори,но все пак ако има още някой неразбрал...

Последната промяна е направена от Bojilov на Пет Ное 12, 2010 9:06; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Krasimir . Yovchev
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Юни 10, 2009 22:47    Заглавие: CROWN Отговорете с цитат

Аз подменям 10mf със 22mf защото причината, да гори крайния транзистор е, че му пада капацитета.И това по, някога става често.Зависи от кондерите.Слагай BU 808DFi и всичко ще си дойде, на мястото Laughing
Върнете се в началото
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 17:28    Заглавие: Re: CROWN Отговорете с цитат

Колеги закривам темата след подмяната с точния транзистор и кондензатора в базата му всичко си дойде на място .Благодаря на отзовалите се ....Smile
Върнете се в началото
Потърси "CROWN 11AK30A14 след поражение с гръмотевица .Решено!" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "CROWN 11AK30A14 след поражение с гръмотевица .Решено!" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети