Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Куплиране на ключ на Пернишки електрожен кракра Е 01У
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ГОГО ТОК
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 8:53    Заглавие: Куплиране на ключ на Пернишки електрожен кракра Е 01У Отговорете с цитат

Здравейте всички във форума.

Закупих от битака това чудо, неработещо, с намерение да го направя.Проблема е че са разкачили ключа за регулиране на ампеража. При диагностиката се оказа студена спойка на един от изводите на първичната намотка . Ако някой знае как се връзва такъв ключ, ще помоля да сподели.Предварително благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bengata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 9:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2&searchstring=%C5+01+%D3.rar
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 9:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Bengata, Very Happy , Тези схеми той със сигурност ги е видял още преди два дена. Ама май му трябва грамотен електротехник да му свърши работата.... Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ГОГО ТОК
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ВИ.
Отностно квалификацията ми, мисля че е достатъчна и при наличието на схема прекрасно ще се справя.
С уважение Г.Георгиев
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 15:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, че сте :
Цитат:
Професия: инжинер автоелектроника

на мене нищо не ми говори.
По-ми говори въобще наличието на настоящата тема, пусната от Вас, въпреки предишната. С уважение!
А конкретно по темата: Изводите дето стърчат от трансформатора може и да не са маркирани с бананки 1, 2, 3 и т.н. Тогава трябва да се определят начала, средни изводи...., краища на намотките, да се определят контактите в ПЕП-а (ПГП) и съгласно схемата, която вече имате, с по-ячка отверка да се вържат.
Нищо лично!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ГОГО ТОК
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 13, 2009 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за помоща. Вярно, поозорих се с това начало и край на навивките , ама сега заварявам и пея . Историята започна така . Гледах един електрожен КРАКРА ИЗА-У315С . Направи ми впечатление че регулират тока чрез първичната намотка, тази схема я няма в eservise , на платката има ИС МАА436 , два триака КТ207/600 , които регулират два срещу положно свързани тиристора , та ако може , и някой от форума я има ще му бъда благодарен . Така се запалих за малката КРАКРА , гледах големия а с ваша помощ направих малкия , за което съм много благодарен на колегите от форума въпреки сърказма и квалификацийте .
Суважение Г.Георгиев
Върнете се в началото
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Съб Юни 13, 2009 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако искаш да ползваш МА436 за регулатор я имам налична с платчица и мога да ти пратя една две бройки.Колкото до схемата на електрожена май не беше изпълнена с нея,но утре ще я потърся и ще я кача.
ГОГО ТОК
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 8:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още се надявам на Вас Радев .
Върнете се в началото
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм забравил за схемата,трябва само да я изровя,знам че е някъде тук.
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 19, 2009 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата е 747:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2442/2985063720856236841245419962tPQplAh1BwXpp40C9f6u.JPG
А ако искаш имам платки и схеми с МАА по 4.50лв и др.
Потърси "Куплиране на ключ на Пернишки електрожен кракра Е 01У" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Куплиране на ключ на Пернишки електрожен кракра Е 01У" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети