Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
МК Стълбищен автомат

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kali
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 24, 2009 19:44    Заглавие: МК Стълбищен автомат Отговорете с цитат

Здравейте ,на всички.Исками се ако мога да намеря подходяща схема да направя етажното осветление по "модерно".И затова ви моля ако може някой да ми даде някаква схема да направя нещо като това: http://sautomat.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 0:06    Заглавие: Re: МК Стълбищен автомат Отговорете с цитат

Ем то или е с PIC процесор или с някакъв спец. чип.Ако е с първото добре ако имаш и програмата обаче.. И не виждам никакъв смисъл да си играеш като цената му е смешна просто не ми се вярва даже.Единственото е че мн му е малка товароспособността за 8 етажен вход като нашия малко зор ще му е..А иначе трябва да се прави на 2 или повече кръга и то става сложно..
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 8:11    Заглавие: Отговорете с цитат

За по големи мощности - просто му се добавя едно контакторче.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

С контактор няма да стане (Гасене на две нива с различна сила на светене) , тръбва да се сложи по-мощен симистор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си... Embarassed
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 15:54    Заглавие: Отговорете с цитат

И по-голям радиатор при възможност.Въпреки че при дефектиране на лампа от веригата нищо не може да го спаси Evil or Very Mad

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 22:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Moже да зема аз един за ядрени опити да му сложа по-мощен симистор..С добро охлаждане но при тия наще токове незнам колко ще издържи..Иначе сега с моята самоделка работи много добре но с як контактор Smile
Minkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 26, 2009 20:24    Заглавие: Re: МК Стълбищен автомат Отговорете с цитат

kali написа:
......

Ако гледаш това за образец - става, но за една-две лампи във веригата (~200VA). Ако искаш нещо по-мощно, виж на сайта на BETAMARK, гр. Варна. Монтирал съм няколко от тяхните таймери и работят перфектно, много са надеждни, пестят лампи, но .... времето за светене на лампите се програмира с помощта на включващите бутони. Това е удобно за производителя, но на практика побърква потребителя. Тази особеност е единствената, поради която много рядко купувам вече това устройство.
Ако имаш нужда от идеи, пиши на лични. Аз имам няколко.
Върнете се в началото
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Сря Май 27, 2009 2:16    Заглавие: Отговорете с цитат

kali
Не повтаряй моите грешки!Бяха ми необходими 10г. да разбера че се прави само това което го няма на магазина.В твоя случай не е ли по добре да питаш как да увеличиш мощността на това което ти е харесало.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 27, 2009 18:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Oт части подкрепям последния пост, макар и да си правя почти всичко сам.. Но това е по малко по-други причини иначе найстина като го има и разбирасе ако е на ниво качество/цена не си струва.. А за увеличаването може да се направи по няколко начина:
- да си направиш поръчка от пройзводителя за това което ти трябва и според мен би трябвало да е най-добре като варянт
- да си купиш стандартното и да се мъчиш да го подкараш с по-корави симистори
p.s. Аз лично ще се спра на 2 рия варянт тъй като ме сърбят пръстите за поялника Smile Но то докато я докара ма правя тунинг на осветлението на входа... незнам кога ще стане... До тогава може и да са ме изпреварили с по-мощен модел Very Happy
Потърси "МК Стълбищен автомат" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "МК Стълбищен автомат" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети