Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Акумулаторен винтоверт на Бош

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
muhtarov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 11:23    Заглавие: Акумулаторен винтоверт на Бош Отговорете с цитат

Здравейте, имам малък проблем с машинките.
от много работа, батериите вече не са като нови Smile
искам да им сменя само елементите защото като ги гледам цените,... две нови батерии са по скъпи от новата машина с две батерии (както си върви комплект).

ако някой знае от къде мога да си намеря качествени елемтни за батерии, нека драсне някой ред.

предварително благодаря.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 11:32    Заглавие: Re: Акумулаторен винтоверт на Бош Отговорете с цитат

muhtarov написа:
от къде

Като се питат такива въпроси е логично да се упомене и от кой град си все пак...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
elmondo-ivan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sevlievo

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не опиташ ТУК
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-ж.к.Люлин 3

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Също може да намериш и в http://www.tpetrov.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
machinow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 6:57    Заглавие: Re: Акумулаторен винтоверт на Бош Отговорете с цитат

muhtarov написа:
като ги гледам цените,... две нови батерии са по скъпи от новата машина с две батерии (както си върви комплект).

Да, такива са цените, но във връзка с това съм чувал, че батериите комплект с машината "не са качествени", за разлика от тия отделните, по-скъпите.
Мен ме интересува /ако се включи някой по-компетентен по батериите от мен/ има ли смисъл подобна батерия от NiCd да се направи на NiMH също така; ще трябват ли промени в зарядното и ще бачка ли по-добре винтоверта?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 7:45    Заглавие: Re: Акумулаторен винтоверт на Бош Отговорете с цитат

machinow написа:
.....има ли смисъл подобна батерия от NiCd да се направи на NiMH също така; ще трябват ли промени в зарядното и ще бачка ли по-добре винтоверта?

NiCd батерии при равни други условия имат по-ниско вътрешно съпротивление от NiMH и могат да осигуряват по-висок пиков ток което при подобни машинки е важно.
От друга страна при тях ефекта "памет" е още по-силно изразен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kabel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Павел бяня

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 7:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако говорим за синята серия от около 600 лева след доста проби най накрая и сложих литиеви батерии но трябва да си купиш и ново зарядно.Машината сега е по лека и лети.Когато аз търсех елементи никъде не намерих качествени и затова минах на литиеви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
muhtarov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2009 23:00    Заглавие: Re: Акумулаторен винтоверт на Бош Отговорете с цитат

Bojilov написа:
muhtarov написа:
от къде

Като се питат такива въпроси е логично да се упомене и от кой град си все пак...

по принцип от Варна.
така или иначе това, че съм съм от някой град не ознадачава, че трябва да ограничаваме периметъра. почти навсякъде вече работят спиди Smile
muhtarov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2009 23:09    Заглавие: Re: Акумулаторен винтоверт на Бош Отговорете с цитат

machinow написа:
muhtarov написа:
като ги гледам цените,... две нови батерии са по скъпи от новата машина с две батерии (както си върви комплект).

Да, такива са цените, но във връзка с това съм чувал, че батериите комплект с машината "не са качествени", за разлика от тия отделните, по-скъпите.
Мен ме интересува /ако се включи някой по-компетентен по батериите от мен/ има ли смисъл подобна батерия от NiCd да се направи на NiMH също така; ще трябват ли промени в зарядното и ще бачка ли по-добре винтоверта?

не би трябвало да са по различни. уж са просто нови батерии

има един друг кусур за цялата работа. наскоро говорих с един дилър,.. зарибява но и си е прав. като си купиш само батерия, а на машината изтече гаранцията. един ремонт на машинката няма да е под 100лв. Smile

но това ще го видим после Smile
имам около 30 машинки и просто ... хора не ми се дават луди пари за батерии. особено на тоя хал в момента. сега ще проверя тези магазини и ще пиша пак Smile
Потърси "Акумулаторен винтоверт на Бош" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Акумулаторен винтоверт на Бош" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети