Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Апарат за измерване на кръвно налягане ELTA BM101N1
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 12:20    Заглавие: Апарат за измерване на кръвно налягане ELTA BM101N1 Отговорете с цитат

Дали някой колега се е занимавал с такива - апарата е на майка ми и доскоро е мерил, а сега дава на дисплея LL Err - уж тръгва нормално, напомпва и после дава това. Отварях го не виждам някакви видими повреди. После почна понякога да мери, но при определен начин на поставяне на китката, но в повечето случаи става описаното. Ако някой има идея да сподели.
P.S. намерих това, но не мисля, че е не е спукан, понеже показва, че напомпва и над 250...
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

1-2 са идвали, единия беше с проблем в бутоните. Не пречи да им пръснеш малко спрей за всеки случай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Те бутоните наглед си работят, щото включва, изключва, сверявам часовника, нещо не ми изглежда да е оттам, но няма да го отхвърлям като вариант...
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 15:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не му е запушен изпускателния тракт?
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не знам запушен ли е - как да разбера? От друга страна маншона (дето стяга със сгъстения въздух) изпуска наглед нормално след края на измерването - в случая като даде грешка.
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

По време на измерването трябва да изпуска.

Ако искаш, мога да ти разкажа каква е технологията на измерване на кръвното налягане, а ти ще анализираш дали апаратът ти работи правилно.

Между другото, това всичкото предполагам е от спортна страст. Щото, такива апарати май станаха по 15 лева.
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 18:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Не го правя за пари, разбира се. Апарата е на майка ми, която е възрастна и се впряга , когато нещо се потроши и е един вид загуба... Иначе не знам да са по 15 лева - по- скъпички са. Аз принципно знам как става измерването но за конвенционалните апарати. Дори, въпреки, че нямам мой апарат, мога да меря с обикновен такъв - дори без да ползвам слушалката - само по трепкането на стрелката, или ако е на мен, като усетя пулсациите. При тоя апарат не ми е ясно как се засича - кое "усеща" пулсациите, или шума от кръвния поток - дали някакъв акустичен сензор?
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали ще мериш налягане или ще слушаш звук е едно и също. Специално, по-евтините апарати мерят само налягане. В случая твоят, както и повечето, работи на два етапа. Вдига до 180 милиметра живачен стълб. Проверява има ли пулсации на налягането. Ако клиентът има екстрасистоли нищо не мери, защото него го интересува и пулса, а не само шума. Ако има пулсации помпа още. Ако няма, започва да отпуска по малко и мери пулсациите в налягането. От поява до изчезване. Ако на първото напомпване не успее да вдигне зададената стойност дава грешка. Възможно е да е свързано и с времето за напомпване. Т.е. ако за Х време не достигне У налягане има нещо гнило. Пробвай да надуеш мехура по някакъв начин и да видиш за пропуски. Има и апарати с електронно мерене, но ръчно напомпване.
И все пак, по спомени са евтини, а и като се има предвид, че работят само на здрави хора, едва ли си заслужава борбата. Запиши майка ти на контрол при теб по класическия метод. Бабчето ще е повече от щастливо Wink Син и се грижи за нея по график. Къде такъв кеф?
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е апарат за кръвно налягане, все пак Exclamation Exclamation Exclamation. Не някаква си електронна играчка. Wink
И, ще си сигурен ли /и спокоен/, след като го отремонтираш, че ще продължи да мери точно, и до кога?! Аз не бих се занимавал...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Той толкова точно е мерел и преди ремонта. Идеологията на тези апарати е, че работят само на абсолютно здрави хора. По тази причина ги продават като "информативно" средство. Имаш ли аритмия, екстрасистоли и други неравномерни дейности - забрави.
Потърси "Апарат за измерване на кръвно налягане ELTA BM101N1" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Апарат за измерване на кръвно налягане ELTA BM101N1" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети