Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Схема на радиоключ
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
iliev555
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Montana - Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 27, 2009 22:57    Заглавие: Схема на радиоключ Отговорете с цитат

Здравейте на всички във форума!
От няколко години се занимавам с електроника като любител,но чак сега видях този форум и откривам доста интересни неща.
Това което конкретно ме интересува е схема на радио ключ - схема с която по радиопът да мога да командвам (включвам и изключвам) устроиство на разстояние 10-20 метра. Схемата би трябвало да представлява предавател и приемник настроени на една честота. Правил съм УКВ предавател, който се използа с УКВ радиоприемник но това е само за предаване на звук. На мен ми трябва да мога да командвам едно реле или лампа да речем.
Във форума прочетох че в Conrad се продават направо готови такива устройства, но понеже замисъла ми е по различен за момента търся схема.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pilgrim
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: wild,wild world

МнениеПуснато на: Пон Апр 27, 2009 23:09    Заглавие: Re: Схема на радиоключ Отговорете с цитат

iliev555 написа:
.... но понеже замисъла ми е по различен за момента търся схема.

здравейте, съжалявам,че не мога да Ви отговоря конкретно, но моята идея е по различна от Вашия различен замисъл и може би няма да се стиковат... Evil or Very Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Вто Апр 28, 2009 1:24    Заглавие: Отговорете с цитат

По магазините продават звънци прикоято връзката между бутон и звънец е чрез радиочестота.Можеш да използваш такъв като по сътветен начин вместо звънеца в приемника трябва го накараш да задейства реле. Very Happy
Върнете се в началото
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Вто Апр 28, 2009 6:18    Заглавие: Отговорете с цитат

http://jap.hu/electronic/ - на страницата има подобен проект - не съм го правил но предполагам че работи. Радиозвънеца няма две команди - включено и изключено и трябва преправяне освен на изхода му и на логиката на работа. Иначе дйствително има готови модули оформени като контакти - в Практикер гледах четириканални за около 40 лева а в Метро ми казаха че имало едноканални за около 15 лева - тях не съм ги виждал.При самоделната изработка на практика не може да се постигне дизайна на купените за тази цена но това не означава да не се опита самостоятелна направа - най-малкото ще се научи нещо.
Върнете се в началото
iliev555
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Montana - Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 2:11    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен не ми трябва за вкъщи за да си пускам радиото от другата стая да ре4ем а ми трябва по един замисъл за проектче в което да се предава информация във влакове (от вагон на вагон по радио връзка която да работи и в тунели) и по този начин да се предаде информация или да се включи сирена при при машиниста от от 5-я вагон да речем. Ако това нещо стане ще ми трябват доста такива устройства за предаване или поне схема и за това не ми върши работа да си го купя от магазин. Другия варянт е да си го купя и да начертая схемата от платката на устройството (стига да няма някои чип вътре в нея.

Exclamation Arrow В българския език има буквичката "Ч" Exclamation
Върнете се в началото
pilgrim
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: wild,wild world

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2009 2:34    Заглавие: Отговорете с цитат

iliev555,
замисли се дали радиовръзка е най- удачното- в тунели и други места има много смущения.в самолетите например за сигнализация се използва връзка по двупроводна линия с честотна модулация.

и още веднъж- както си поставил въпроса в началото на темата ми прилича на един случай от дата.бг , едн питаше в музикалния раздел-"пичове, как се казва една песен, която слушах лятото с гаджето на един остров..."
Върнете се в началото
b1rziq
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Май 01, 2009 18:22    Заглавие: Отговорете с цитат

виж модула за централно закл. тук http://millenium-bg.net/default.aspx/modul-za-centralno-zakljuchvane/bg
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

[download attachment]
МнениеПуснато на: Съб Май 02, 2009 12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

За звънеца бях писал тема + снимки как се прави ползвай търсачката.. на форума и ако има нещо пиши Smile успех!
п.п. Дадената схема от колегата http://jap.hu/electronic/codec.html при варянт на инфрачервена връзка на 101% работи на 6-8 метра.И то много добре.Не съм си играл да пробвам на радиоканал как ще се държи, че трябваше да сменям програмата на пиковете.. Ето тестовата платка на приемника по малко променена но като цяло на този принцип направена схема.
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Май 02, 2009 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Това разстояние от 5 вагона ще е доста повече си мисля от 20 метра. Може да се измисли нещо на 433 MHz. Сега имам доста време и ще видя за нещо по-конкретно. Smile
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Май 02, 2009 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат

На 433МХз с 2 готови модула + схемата с пиковете и ще е бетон!Особено с насочени антени на това разстояние просто няма начин да не работи освен ако някой не заглушава честотата!Задължително слагай кодер и декодер ако не ти се занимава с пик процесори..
Потърси "Схема на радиоключ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Схема на радиоключ" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети