Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Някой с наблюдения над автоговорителите на Thunder?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 24, 2009 21:26    Заглавие: Някой с наблюдения над автоговорителите на Thunder? Отговорете с цитат

Намислил съм да си взимам за предните врати 13 см Тъндърки,че вече 2 чифта 10 см-ови избива тва CD и вече ми писна след 1 седмица яко слушане да следва пукане Evil or Very Mad .Въпроса ми е като качество (изработка,качество на звука и т.н) как са,т.е наясно съм ,че за тия пари няма да е кой знае какво,и че тия честоти и чувствителност са вятър и мъгла,но се чудя дали горе-долу стават.Наблюденията ми над подобни 13-ки са върху някои модели на Blaupunkt и Sony,обаче нещо като ,че ли среди и високи има ,ама ниските нещо грам ги няма.При Тъндъра как са?
П.П-Говоря за серията Grey power
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пет Апр 24, 2009 21:57    Заглавие: Re: Някой с наблюдения над автоговорителите на Thunder? Отговорете с цитат

То колкото и да ти ги хвалиме или оплюваме,се тая гледам че имаш наблюдения,а и не са скъпи взимаш една и си я чуваш дали ще ти харесва,на мен не ми харесват.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 2:39    Заглавие: Re: Някой с наблюдения над автоговорителите на Thunder? Отговорете с цитат

Имам от 12" ки ... 300W по това което беше написано но явно 30W.. за 1 месец на 2х50W усилвател без да е усилван докрай при +6дБ повдигане на ниските и единия спря... Shocked В началото много свиреха но после започнаха да свирят някак по-слабо и размазано Sad Общо взето добре, че ми бяха подарък иначе много щеше да ме е яд ако бях дал пари за тях Smile
p.s. На предни/задни врати трудно се докарва добър бас..Там наблягай на високи,среда,и висок бас.В багажника стъпало + суб и приключва проблема ти Smile
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 8:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Only ВКН ! Може да нямат фасон като китайските ама са железни говорители.И на-хубавото е, че си имат паспорт с честотна характеристика. Може да са малко по-скъпи от китайските ама си заслужава. Аз в моята кола съм с такива и съм доста доволен (не говоря за сила на звука а за качество, все пак по-важно е качеството)
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

За китайските ватова само едно - делят се на коефициент > 10.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди две години сложих на предните врати HERTZ и досега нямам проблеми. Изкараха учудващо добър бас, доколкото може да се говори за бас при 13 см. Сравнявах ги доста време с останалите на аудиостената в техномаркета. Високите им не са толкова силни като на други, но са по чисти и не мажат. Като претенциозен потребител останах доволен от покупката. Определено си струваха парите. Цената им не беше много по-различна от на останалите. CD-то ми е стандартно с мостови усилватели 4 х 22W. Май бяха тези:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012161

Едит: да спомена и че слушам и силно музика, но не съм ги тествал колко ще издържат на мах. Като усетя че почва гъгне намалявам малко, защото ми е важна не толкова силата колкото качеството. Гъгне имам пред вид не говорителя а усилвателя.
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

По въпроса за баса-естествено,че не очаквам кой знае какъв бас от 13-ка ,още повече във вратите (но пък при всички положения,ше е по-добър отколкото сега-2 10см във таблото под духалките Mad ,при Клиото е така,ако някой има знае),за тая цел си имам туба в багажника Wink.Повече ме интересуваше дали държат на напън,щото при мен рядко се намаля ВЕФ-а.А като стана дума той УЖ е 4х50 ама не съм го отварял още да видя с каква интегралка е ,ама предполагам ,че е нещо далеч по-слабо от рода на TDA1554 (май тя беше 4х11).Като цяло,като чета мненията май е по-добре да бягам от Тъндърите.За сега остава Blaupunkt GTX132 (слушал съм такъв само че 10см т.е gtx102 и освен ,че няма бас високите и средите ми харесват) и сега да погледна БГ говорителите,както подметна колега преди мене Smile.Благодарско и ако има още някой да казва нещо-целия съм в слух Smile
biliar
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Девин

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 20:36    Заглавие: сд Отговорете с цитат

Няма нужда да отваряш СД-то, 97% от автоСД-тата,номиналната, чиста мощност, е 4 по27в., от там нагоре започват искривяванията, а нашият гаворител наистина е достатъчно добър но за предна линия май ВКН не е подходящ, потърси в нета вк09211, но е Ф160мм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно ВК-тата гледах одеве във сайта и има няколко модела 13-ки,които по параметри изглеждат добре като за предни Very Happy .Остава колебанието 2 такива или Blaupunkt gtx132 Rolling Eyes
Потърси "Някой с наблюдения над автоговорителите на Thunder?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Някой с наблюдения над автоговорителите на Thunder?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети