Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Пищялки !?!?!? не свирят
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Den4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:25    Заглавие: Пищялки !?!?!? не свирят Отговорете с цитат

Абе колеги, странна работа, имам колони без среди. Вчера си купих, направих дупки, сложих им два кондензатора които ми даде човека от магазина и високите ми спряха. Махам кондензатора на високите, чува се почти нищо Confused. Със кондензатора нищо. А си свиреха нищо им нямаше. Вързал съм средите за ниските, а високите за средите, кондензаторите са си на +, всичко точно а им се такова таковатата Smile . Ако някой знае защо така стана много ще съм благодарен.

Усилвател: самоделка 2х100
ниски: Радимекс LW 1200 RMS 120w 4ома 12''
среди: БГ 20вата 4 ома
високи: няма параметри/снимка: http://keep4u.ru/code/2009/04/21/6bbce9b9a436e576f712c51bbc7acc05/jpg http://keep4u.ru/code/2009/04/21/4d5097b1ca59c9e6ea438377744cbd37/jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Начертай схема как си ги свързал, че така много се не разбира.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:34    Заглавие: Re: Пищялки !?!?!? не свирят Отговорете с цитат

Den4ev написа:
... Вързал съм средите за ниските, а високите за средите ...

Абе, "колега", дай поне схема какви си ги натворил, че това, което пишеш е много смешно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Den4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Та ти даже схема не знаеш да начертаеш! Как да ти помогнем?
Най-добре е да намериш някой, който разбира, да дойде и да ти свърши работата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Den4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 23:11    Заглавие: Отговорете с цитат

поне се разбира как съм ги свързал какво да направя като немога да чертая схема, моля за помощ не за упрек Sad
Върнете се в началото
emo-gar
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 23:19    Заглавие: Отговорете с цитат

нещо ми мязат тия ВЧ-та на тип ВЛД,ако се не лъжа така се казваха лентовите..Ако са пуснати директно без филтъра-смятай ги мъртви.Или пък им мерни съпротивлението за проверка.А и импеданса на средите може да "шунтира" високите
Den4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам филтри Rolling Eyes Embarassed
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

[download attachment]
МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 23:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като няма да мога да влизам до края на седмицата.. за съжаление.. от сега да си кажа препоръките малко и за напред.Както ти казаха измери си импедансите на говорителите.Тези "филтри" с по един кондензатор с някой високочестотни стават проблеми и то за сметка на говорителя!Направи гилтри от 2 ри или 3 ти ред.Ако неможеш поне спази няколко условия:
-импеданса на високите и средите ( по отделно) да не е по-нисък от този на баса т.е. ако баса ти е 8 ома те да не са по 4 или по 6!По добре обратното макар че пак е нежелателно.
-сложи няква бубина последователно на баса малко от малко да не го пъниш и него с високи
-най добре дай конкретни данни за моделите на говорителите , импеданси и т.н. и помоли някой да ти сметне едни филтри ако не можеш да се справиш сам...
Това, че в магазина някой си ти е дал някакви си кондензаторчета и ти някак си си ги свързал - Не е толкова твоя грешка или негова но това ще ти създава проблеми за напред от финансова гледна точка и нерви.В този вид както си дал "схемата" ще работи евентуално някак си но никой незнае до кога, а за качеството на звука няма да коментирам.Мисля, че някъде из форума имаше как се смятат филтри и що е то филтър.Използвай търсачката ако не намериш, в google има мноого варянти но поне трябва да има по една бубина и един кондезатор на говорител.Успех Smile
p.s. В атача има схема как трябва да са направени (естествено най-базовия варянт).Стойностите се изчисляват спрямо твойте говорители.Mоже да разгледаш тук: http://www.termpro.com/articles/xover.html . Както и тук http://www.ajdesigner.com/crossover/crossoverfirst.php като избереш от 2ри ред или по висок.
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 6:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Den4ev, първо не се обръщай към нас със колеги. Второ, както всички ти писаха, трябва да им мернеш само че не импеданса, защото не можеш, а омическото съпротивление. Хвани някакъв мултицет и мери. Аз подозирам че тези са пиезокристални и ще имат доста високо съпротивление, ако е така, включват се без кондензатор. Ако това те притеснява, можеш да измериш импеданса на цялото ОТ за целия честотен обхват.
Плаши ли те това че могат да изпушат от ниските честоти? Все пак не струват повече от 10лв. двете.
Потърси "Пищялки !?!?!? не свирят" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Пищялки !?!?!? не свирят" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети