Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ресивър PHILIPS RF 969
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
famoza7
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 19:20    Заглавие: ресивър PHILIPS RF 969 Отговорете с цитат

Имам проблем с даден ресивър и се надявам да ми помогнете.Този PHILIPS ми го донесоха на скоро от Швейцария с неработещ дисплеи,но го поправих.Проблема е че немога да си намерия дистанционо за него,а нещо не ми излиза и RDS на тунера.Сигнала е перфектен а RDS не излиза .Явно нещо не правя както трябва по настройките.Ще съм ви много благодарен за помощта!!!! А ето и инфо за него http://www.usersmanualguide.com/philips/home_audio-video__home_theatre_systems_-_av_receivers-amplifiers/fr966_00s
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
famoza7
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези настройки ги намерих.Включвам го RDS но пак не ми показва името но станцията,а сигнала е префектен показва че е стерео сигнал но няма заглавие незнам какво става!! А оригинална дистанцино знаеш ли от къде мага да си закупя ?? Ако не мога да си намеря оригинална дистанцино какво друго дистанцино мога да ползвам??
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 19:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де, а бутона "Radio Text" превключва ли различните режими на показване?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
famoza7
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Да имам го на преден панел бутон "Radio Text" натискам го ими исписва "ND RDS" и така на всички станци.Например ми свири 106.00Mhz натискам го "Radio Text" и ми пише "NO RDS" натискам го пак и ми дава 106.00Mhz и до там.Незнам какво да правя страшно много ме дразни че не ми тръгва тази функция при положение че ресивъра го притежава.Яво има някаква далаверка за пускането Sad Като питам някаде по сервизи и форуми за този проблем те ми казват,че нещо не правя като хората.А и те се чудят как така не работи "RDS" при положение че нищо не е изгоряло а даже при натискане на "Radio Text" исписва "NO RDS" и има невероятно силен сигнал.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен си има друг проблем тогава и не е проблема в "пускането му".

А бутона "News/TA" изпълнява ли си функцията?
Върнете се в началото
famoza7
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

да светва на дисплея. Пробвах и този вариянт,но нестаава нищо.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 22:30    Заглавие: Re: ресивър PHILIPS RF 969 Отговорете с цитат

famoza7 написа:
... с неработещ дисплеи,но го поправих....

Все повече ми се затвърждава впечатлението, че не само това бил проблема.
Може би не е лошо да се потърси и схема на техниката и да се види RDS-а къде е. В смисъл в отделен чип или ...
Или поне да се види каква е елементната база вътре.
Върнете се в началото
famoza7
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2009 18:11    Заглавие: Re: ресивър PHILIPS RF 969 Отговорете с цитат

Извинявай за нахалството,но ще можеш ли да ми кажеш какво дистонцинно да търся.По точно кои е модела,че в книжката не пише никъде за сериен номер или модел.Има само една снимка на дистанцонното. Благодаря ти за отделеното внимание Embarassed
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2009 18:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Пулта който е даден и в брошурата и в мануала е мултифункционален (и в известна степен универсален), и е предназначен да работи и с друга техника на тази марка, а и за някои други.
Код:
• Remote control
                                          - keys : 51-keys
                                          - codes : RC5, RC6
                                          - type : Universal

Къде да го търсиш точно този - нямам престава само подозирам каква би му била цената.
Вероятно би могло да се измисли нещо по въпроса и ако проявяваш интерес - потърси ме на лични.
Върнете се в началото
Потърси "ресивър PHILIPS RF 969" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ресивър PHILIPS RF 969" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети