Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
касетофон за кола AUDI SHORUS

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Мар 26, 2009 12:28    Заглавие: касетофон за кола AUDI SHORUS Отговорете с цитат

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110325534331&ih=001&category=100918&ssPageName=WDVW&rd=1#ebayphotohosting

Това е касетофона. При пускане светват за момент всички лампи по него, след което изгасват. Дисплея свети.
Табелата му е малко странна. Би трябвало да има външен +12v за лампите. Или управление от таблото. Стандартно е 6 крак на буксата, но тук не е. Как да ги запаля при пускане да не гаснат.
По принцип стандартно става, като върна +12в. от управлението за антената на управлението за лампите, но тук е по странно.
Подадох маса и на DWA-GND но пак не светна.
Между изводите маса и DWA-GND на буксата на касетофона перата липсват стандартно.
Прикачвам снимка на табелката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Чет Мар 26, 2009 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип имат фотооко и се следи за осветлението в купето. Управлението е през транзистори импулсно. Отделно за дисплея, отделно за осветлението. Няколко пъти са ме карали да преправям нещата, не се сещам по какъв повод. Когато си е монтирано оргинално на колата, всичко си работи. Как го правя. Има съпротивления които от процесора отиват на базата на транзисторите. От два отделни изхода са. Прехвърлям сигнала от дисплея и на транзистора за лампите. Виж едно малко оченце на панела и си сложи пръста на него да го затъмниш. Трябва да светне всичко по силно. И да не забравиш да прекъснеш сигнала от процесора за управление на лампите!
G_ANEV
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 26, 2009 20:24    Заглавие: audi Отговорете с цитат

Ако е блаупункт мисля че имам схема .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 28, 2009 7:25    Заглавие: RE: Отговорете с цитат

Явно, че е така. От една кола АУДИ го слагам на друга АУДИ и ефекта е точно такъв. Като го пусна лампите светват по него и изгасват. Край с осветлението. Явно, че има фото датчик на по новата кола в таблото. Или някаква връзка с таблото по шина с данни. Направи ми впечатление, че си гаснат плавно. Процесора на радиото си ги гаси, но как ги пали, един господ знае. Освен стандартните изводи по буксата има и доста други. За чеинджара са ясни, за навигация, телефон и какви ли не още. Например тези в захранващата букса K-BUS , BOSE, DWA-GND.
http://www.nsxjr.com/docs/RNStoSym2.pdf тук има някаква разпиновка на буксите, но пак нещо не мога да го излъжа.
Няма ли някакъв по грамотен метод, не с преправяне от вътре. Да кажем с външен датчик или напрежение.
Вижда ми се че е направено доста сложно за едни лампи.
Блаупункт е.
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Съб Мар 28, 2009 9:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Изобщо датчика не е на колата. А и не е сложно. Ама твоя си работа.

Увеличить фото »»
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 28, 2009 17:11    Заглавие: re: Отговорете с цитат

Вече съм съгласен с теб. Така е.
Върнете се в началото
Потърси "касетофон за кола AUDI SHORUS" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "касетофон за кола AUDI SHORUS" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети