Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Уред за кръвно -Омрон
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 21:17    Заглавие: Уред за кръвно -Омрон Отговорете с цитат

Имам два уреда за измерване на кръвно-с един и същи дефект-не отчитат стойности за горна и долна граница на кръвното. При напомпване до 150 например и спадане бавно ,на 120 например почва да отчита пулс ,докъм 80-90 ,след това спира и дава ЕЕ на дисплея- демек 2 грешки вместо отчетени стойности. Някой има ли идея от какво може да е това? Вътре има процесор ,единия е с HITACHI HD ,а другия беше с някякъв друг ,има и предусилвател или формировател на импулсите от датчика 74НС02,това е .Стабилизатор на 4 волта с ресет ,работи. Дайте идеи моля!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако има възможност смени маншета (с датчика /ако конструкцията е тази за която си мисля/).
Това е малко вероятна възможност, така че може да пробваш да "симулираш" изхода на датчика и да видиш какво ще се случи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам други маншети ,,този датчик за пулса ли е ,щото за налягането май е на платката? Всъщност на маншета май няма датчик ,от тръбичката му се отклонява тройник и подава налягането към датчик на платката.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Има такива в които датчика (за пулса) е грубо казано - микрофон.
Дали това е твоят случай - незнам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е микрофон ,той ще да е на платката в датчика за налягането ,защото маншона се сваля и няма свързващи проводници ,само маркуче е,още не съм виждал безжичен микрофон в измерител на кръвно. Rolling Eyes
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи не е модела за който си мисля.
Има такива на които маншона е към самия уред и цялото е като един голям ръчен часовник.

Sorry. Sad

Но най-вероятно би трябвало да има и "микрофон" някъде.
Другия вариант е инфрачервен датчик (доста специализиран), но явно случая не е такъв.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи хубави алкални батерии. И не мърдай докато се измери. Аз имам такъв и такава грешка се появява като меря на баща ми (има тремор).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 8:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Захранвах го със токоизправител ,4 амперов -едва ли е от батериите,освен това 4 те волта са си като слънце.Маншона е отделно с гумено маркуче се свързва към кутията ,както и помпичката само че тя е от другата страна на кутията.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Не познавам тези уреди,но ме смущават тези 4 волта.Чувал съм за процесори захранвани от 5 или 3.3 или 1.25 волта.....
Върнете се в началото
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли проблема е уреда OMRON! Oсвен ако някой не му е помогнал да се развали.

1.Аз купих на нашите OMRON M4 - пълен автомат миналата година. До момeнта работи като слънце и без никакви, ама никакви проблеми. Само искам да подчертая, че захранването му е с 4 батерии R6/AA 1,5V, което прави 6V! Много ми е интересно какви са тия 4V, които му подаваш с адаптер!!! И на всичкото отгоре поляритета на входа за адаптера май е обратен при Omron!!! Оригиналния адаптер струваше около 36лв.
2.Леля ми има полуавтомат, като този в темата. Той правеше същите проблеми - Err и т.н., докато не му смених батерията (9V - старичък е - 9 годишен все пак) с Duracell. Всичко се оправи.
3.Провери си за напукване маркучето, тетката, помпичката и маншона. Може и от тях да е проблема.

4.Дистрибутор за България на OMRON e:

KOSHIN BUSSAN International Ltd.
SOFIA PRESSE BLDG.
TZARIGRADSKO CHAUSSEE BLVD.113
FLOOR 2
1784 SOFIA
PHONE : +359 2 975 2700; +359 2 975 2330
E-mail: kbs@techno-link.com

Те си имат сервиз и могат да ти решат проблема, ако пожелаеш естествено!

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Уред за кръвно -Омрон" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Уред за кръвно -Омрон" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети