Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
lcd HYUNDAI Проблем със звука

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 12:48    Заглавие: lcd HYUNDAI Проблем със звука Отговорете с цитат

Модела е L19T Борд L9AT TTX rev.MP02 Състав SAA5264PS/M3/0104,NT68F632ALG,VPC3230D/C5,NT68521,TDA7440
ТВ беше С дефектирала TDA7440.След смяната Апарата няма звук.Няма и графика при усилване.Менюто за звука изобщо не е активно.Опцията се вижда в менюто,но не може да бъде избрана-като минавам последователно през менюто тя се подминава.На борда има 2 еепрома 24C08 към SAA-то и 24C164 към NT68Fxxxx.Мисля че проблема е софуерен.Някой ако разполага с дъмп за този модел моля да помогне.
Това е борда: http://www.svethardware.cz/art_doc-D74F39E9D203461EC12571CA003F4605.html
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Тръгва с чиста памет а и старата може да се инициализира;
Натиска се MENU и ST.BY. на тв. едновременно и се включва в мрежата. Преди това трябва да се включи към компютъра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ggg3.Не ще да е софтно-и след инициализация и с празна все тая.Мисля си че не вижда новия чип и затова се мота.Май ще купувам друг за проба..... Rolling Eyes
Успях чрез пулта да вляза в аудио менюто,но опцията Volume OFF не мога да я променя.Има YES и NO ,но не може да се потвърди "NO".
Чакам оригиналния пулт да видим дали не е там заека.Сега го клатя с един Made for you 4:1.
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Превключва се всичко от локалната клавиатура, аз съм с такъв. Проверих.
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото си спомням, кондензатор във веригата на 23 изв. на TDA 7440 окъсяваше при повреда на самата IC, но мисля че най добре е да се провери за късо всичките и изводи като се измери съпротивлението им към маса. Мисля, че не трябва да е по малко от 20- 30 ома.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 16, 2009 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма късо никъде по краката-дори смених кондера -все тая -като сменя схемата ще пиша какво е станало.
Потърси "lcd HYUNDAI Проблем със звука" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "lcd HYUNDAI Проблем със звука" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети