Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Климатици MITSUBISHI тела SRC35ZG-S и SRK35ZG-S.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 16:55    Заглавие: Климатици MITSUBISHI тела SRC35ZG-S и SRK35ZG-S. Отговорете с цитат

SRC35ZG-S и SRK35ZG-S са външно и вътрешно тяло. Имам проблем с платките и на двата вида тела, но не пиша конкретен проблем, защото имам известно количество платки за ремонтиране от такива климатици.

Днес се борих с една платка, на която в режим на отопление климатика работи точно 6 минути и след това външното тяло изключва, като съм сигурен, че проблема е във външното тяло. Вътрешното е новичко. Кода за грешка е краен транзистор, понижен ток на компресора, датчик, или имаше още нещо в описанието, но го забравих.
В платката има известно количество студени спойки, но не те ме притесняват. Притеснявам се да не отидем на процесор, още повече, че въпросният процесор (smd монтаж с 42 извода) е без никакъв надпис.

Схема, описание, идеи или каквото и да било, което може да ми бъде от полза приемам с благодарност. Машинките изглеждат качествено направени, но някой трябва да ги ремонтира и засега ще се пробвам това да бъда аз, пък каквото поялник покаже. Ще ви бъда благодарен, ако помогнете с по нещичко.

Снимки на платките и подробности за платките ще кача довечера, като редактирам този пост.

Успях да изчистя лака на процесора. Надписа е : M37906M4H-54SFP

Ако имам късмет да успея да изчистя и лака на другата схема ще я постна и нея тук. На процесора PDF не намерих с гугъла.
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Нед Мар 22, 2009 23:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Надписи на двата чима на SMD монтаж.

На големия (42 пиновия) имаме следните надписи:

RCS555G600
M37906-545FP
806BZ01

А на малкия:

S93C46
BR VH3
8482

Мисля, че малкия е някаква памет.

Ако някой има информация за големия нека я прати - ще бъда много благодарен. За малкия още не съм търсил и не е редно да питам без аз да съм се понапънал поне мъничко.
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 23, 2009 6:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Процесора е промишлена електроника и едва ли ще го намерш като инфо . Рядко дефектират процесорите .Смеличко успокоение от това ,че виждаш пукнати спойки и не те притеснява . Може и съдържанието в паметта да се е скапало . Питаи и ТУКА
Потърси "Климатици MITSUBISHI тела SRC35ZG-S и SRK35ZG-S." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Климатици MITSUBISHI тела SRC35ZG-S и SRK35ZG-S." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети