Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Хладилник Daewoo FRS-U20FFB- мнение за качество

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пет Мар 06, 2009 20:03    Заглавие: Хладилник Daewoo FRS-U20FFB- мнение за качество Отговорете с цитат

този е.
Трябва да си купя за мен такъв хладилник. Трябва да е огледално черен и да има такива параметри. Спрял съм се на тоя модел. Има ли някой впечатления изобщо от хладилници на Daewoo? Аз имам поглед върху LG, ама няма черен такъв. Моля, не коментирайте същия тип на Samsung!
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти Мите откъде си сигурен ,че това не е Самсунг носещ търговска марка на DAEWOO . Питай направо в К&К за този . Там са гаранционни . Вързването с водопровод те задължава на около година да се сменя филтъра . Разпитай и за тях имат ли ги резервни ,па и колко пари ще ти го дават . Често клиенти като чуят цената на филтъра започват да псуват .
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм запознат с цените на филтрите, и изобщо с тоя вид хладилници. Обаче не намирам точната документация на тоя модел. Не знам защо? Ем гледам в сайта на Daewoo. Има с малко различни букви отзад, не знам дали не е свързано с цвета. ТОВА трябва да е документацията за него. Не ме бъзикай че е правен от Samsung. Не ми се вярва. Ти по разбираш, разгледай сервизното.
П.П. Май разбрах нещо. Ако е на фреон 134, не е самсунг компресора. Но ако е на R-600. си е точно самсунг. А аз искам да не е на фреон R-600, камо ли пък произведен от самсунг. Ама това май мога да го прочета на табелата на самия хладилник.
oncho99
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 09, 2009 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се орентирах към този тип хладилник на ДЕУ .
Но не знам нищо за филтри и особености как се свързва с водопровод.
СПрял съм се на този модел
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038941

По важно е дали са надеждни като марка ДЕу защото не са май от най-популярните в България!
Ще съм благодарен за каквоато и да е информация по темата Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oncho99
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 17, 2009 17:19    Заглавие: ДЕУ Отговорете с цитат

Здравейте отново в крайна сметка си купих имено този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038941 хладилник ДЕУ.

Не ми е ясно като се свързва с водопроводната мрежа на какво налягане да се пусне водата.
В книжката пише 2-12,5 kgf/cm2 or more to run the automatic Icemaker.
или чашка с вместимост 180cc/което не ми е ясно точно каква мярка е/ трябва да се напълни за 10 сек. - предполагам става дума за 180 мл.

На филтъра е дадено потока да е 1,3л/мин .И двете идикации говорят че не трябва да се пуска пълното налягане на водопроводната ни мрежа,Но все пак не съм сигурен.

За качеството все още немога да кажа ,надявам се да няма грижи с тази Марка и този Хладилник Smile
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 17, 2009 17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

180cc са "кубични сантиметра" което не винаги са точно 180 милилитра но горе-долу, там са.
Първата мярка я брой за "атмосфери" - достатъчно точно е за целите ти.
Не мисля, че водопроводната ти мрежа осигурява по-високо налягане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 18, 2009 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Така или иначе и аз купих набелязаното. Засега работи. Компресора се оказа че си е на SAMSUNG. Фреон 134. Поживём - увидим!
oncho99
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 20, 2009 20:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом работи - добре Smile
И аз съм доволен ,на компресора наистина пише Samsung ,незнам това добре ли е или не,май нямат добра слава като че ли.

Монтирах и филтъра но не го пуснах на пълното налягане засега.
На 9 месеца ли се сменя този филтър и вярно ли е че цената му е около 100 лв. което ми се вижда малко множко ! Smile
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 20, 2009 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна не ми се е налагало да питам за цена на филтъра, дано са паднали. Последния път когато питах, май беше над 200лв. Това 100лв. е приказка. Налягането не знам как сте го свалили? То зависи от мрежата. За да постигнете нещо конкретно Ви трябва редуцир вентил
Аз имам проблем с голямо налягане в дадени сезони от годината. Общо взето не съм го решил. Като усетя че прокапва от връзките за бойлера, завивам крана почти на нула. Като усетя, че тоалетната се пълни много бавно, отвивам. Абе разправия.
Филтъра не трябва да се сменява без причина. Аз имам приятел, на който не му монтирали изобщо филтър. Няма да споменавам софийската фирма която явно го е прибрала(пък и не я помня). Хладилника е от 4500лв. До ден днешен си работи, само дето кубчетата лед понякога са леко кафяви. Ама това не ни притеснява.
Потърси "Хладилник Daewoo FRS-U20FFB- мнение за качество" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Хладилник Daewoo FRS-U20FFB- мнение за качество" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети