Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Sony MHC-6600 касетен дек и усилвател ремонт
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
amikus
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 9:06    Заглавие: Sony MHC-6600 касетен дек и усилвател ремонт Отговорете с цитат

Здравейте на всички,проблема е следният имам такава система но касетния дек не работи а в него са всички входове и изходи и оттам цялата система не работи.Един майстор ми го изгори като му подаде сигнал от телевизор.В момента ползвам само усилвателя като съм му извадил линеен вход.Някой ще се наеме ли да ми отремонтира касетния дек и дисплея на усилвателя.Носил съм я в сони център и нищо само ми взеха пари за диагностика.Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 10:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако пък и беше казал от кой град си...
Разгледай стикнатата тема в "Общи приказки" за търсещите сервиз.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
amikus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 13:18    Заглавие: re Отговорете с цитат

От град Плевен съм но живея в София.Не е проблем да я занеса и в двата града или околностите или да я пратя на някой сериозен който има опит с тези системи и ще може да я оправи.Гледах темата търсих с търсачката но незнам кой ще се наеме с ремонта защото си е доста сложно немога да пиша на всички сервизи и да ги питам дали ще могат да я оправят.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 14:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам големи съмнения че е цъфнал процесор след като не свети дисплея и не превключва входовете. Какво ти казаха от "диагностиката" като си платил пари?
Ако е оня "център" срещу стоматологията е ясно - аз лично съм виждал фактура за ремонт на Goldstar за 384 лв. при цена на нов в магазина 350. Изписани бяха 4 бр. STRS6707 X 44 лв. и за другите нeща се сещайте. Въобще цените там са X 3,14 + ДДС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
amikus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 15:18    Заглавие: re Отговорете с цитат

Цялата сага е следната купих системата с неработещ дисплей поради изпускане и имаше едно припукване в левия канал пак заради изпускането беше пукната платката някой беше правил мостове и тн.Занесох я на един юнак и оня оправил мостовете ама решил да и подаде вход от телевизор да пробва от там бам касетния дек спира да работи и изгаря защитата на усилвателя..Носих я в същия сони център при юнака с дългата коса оправи и защитата усилвателя тръгна но ми каза че предусилвателната част е изгърмяла тя е разположена в касетния дек.Относно дисплея била счупена някаква малка част по описанието май е дросел били 2 идентични до дисплея разположени която я нямало в бг с поръчка от Белгия цена с доставката 200 долара Crying or Very sad Най-странното беше че го помолих поне линеен вход да ми извади и ми каза че е невъзможно а аз един ден седнах и и извадих.Ако мислиш че можеш да я съживиш казвай и ще си ида специално до Плевен да ти я оставя.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично нямам никакво желание да се занимавам с толкова ровени и "тенетемосани" неща. Много ме съмнява предусилвателна част на усилвател да е в касетен дек. А и тия "дросели" за 200$ никак не ми се връзват.
Все пак не съм я видял за да кажа точно. Но си мисля че е безсмислено наливането на пари. За по-малко ще си купиш други неща с прилично качество втора употреба.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
amikus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 17:48    Заглавие: ре Отговорете с цитат

Уредбата има сантиментална стойност за мен и затова искам да я върна в работещо състояние като съм склонен да отделя пари за тази цел.Ако някой се наеме да я оправи да казва.Ето снимка да се ориентирате за какво иде реч http://cgi.ebay.it/SONY-MHC-6600-ELITE-(Da-Riparare)_W0QQitemZ140294454776QQcmdZViewItemQQimsxZ20090114?IMSfp=TL090114122001r3153#ebayphotohosting
Върнете се в началото
amikus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 16:16    Заглавие: :roll: Отговорете с цитат

Досега никой не изяви желание да я оправи а аз си мислех че в този форум има хора с много големи възможности и познания който ще приемат ремонта на тази система като предизвикателство към тях самите .... Все още очаквам някой да се свърже с мен на л.с. и да се заеме с цялостния или поне частичен ремонт като не е проблем да му я пратя по куриер.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе то хора има,ама едно че спецификата е малко по-особена,друго че никой няма мерак да се занимава със ровени и човъркани неща,зорлем изгорени и т.н.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
amikus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 18:22    Заглавие: ре Отговорете с цитат

На мен ми е пределно ясно това нещо но всеки един който се занимава професионално с тази дейност вижда решава и казва: не немога или му назовава космическа цифра за ремонта или да обаче това е много труд ще струва толкова и толкова определя цената и точка на клиента като не му изнася отива при друг поне аз така ги виждам нещата.
Върнете се в началото
Потърси "Sony MHC-6600 касетен дек и усилвател ремонт" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Sony MHC-6600 касетен дек и усилвател ремонт" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети