Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Wi Fi рутер от БТК?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
antonat
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 19:14    Заглавие: Wi Fi рутер от БТК? Отговорете с цитат

Наскоро се уредих с безжичен модем от тия на БТК,смятам да го исползвам в къщи. Имам чуденка какъв Wi Fi приемник да си купя с USB накраиник или от тея за вграждане,помагаите малко съм бос в тея неща,ще го ползвам в апартамент ако това има значени.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма значение какъв на usb или на pci, но ако имаш повече от един компютър е по-добре да е на usb, за да се мести по-лесно.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 19:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Пък ако питаш мен бягай от USB адаптерите щом можеш да сложиш на PCI!
И тоя рутер му сложи малко паролки за сигорност ( не че и те нямат разбиване ) но поне ще отсееш масовия потребител който ще ти ползва нета.. .
antonat
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Това да си споделям нета с други нещо не ми се нрави,мерси за съвета.А има ли някакъв начин да се предпазя,например да вържа новия рутер след оригиналния които си имам отпреди........
Върнете се в началото
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 20:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако и стария е с wi-fi, става да се свърже с Lan-кабел към компютъра, а чрез wi-fi - към другия рутер, така си спестяваш и купуването на wi-fi мрежова карта. Wink
Върнете се в началото
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

WiFi ADSL-те на БТК са без никаква включена стандартна защита. Аз като ми спре нета има удоволствието да си избирам поне от 3 ADSL-а на комшиите Laughing
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми то и в Козлодуй почти навсякъде има достъп до Интернет без каквито и да е пароли и други простотии. И аз съм си сложил рутър и който иска, да ползва. Нали вече е платено, не е сапун да се изтрие. Или това беше за друго? Wink
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 23:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако няма да ползваш безжичната връзка, т.е. ако не си го взел специално заради WiFi, просто я изключи от настройките и си го ползвай с кабелите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Фев 22, 2009 0:28    Заглавие: Отговорете с цитат

eler написа:
...

За съжаление предполагам навсякъде достъпа до рутера е ограничен от паролите на БТК и няма да стане толкова лесно. Обаче.... предепола га се все пак, че все ще се намери някой познат, приятел или някой тука от форума който да помогне с тях може би.
Толкова за рутера.

Относно WiFi адптера от собствен бих казал горчив опит за препоръчване е вътрешен а не на USB. А най-добър си е кабела!
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Нед Фев 22, 2009 1:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Попринцип е желателно да си сложиш защита по мак адрес, както и криптиране на мрежата.Всъщност да не те отчайвам но ги свалям за минути..... ( неискам да прозжучи като реклама ) но имали безчична връзка няма спасение!Но все пак го направи... А по отношение на тия който не си защитават мрежите е добре вече почти навсякъде е Unlimited достъпа няма как да те вътри с пари за овер трафик тук съм съгласен.. ама ако оня ти набичи 2-3 торента и това рутерче започва да става мармалад и после чакай да ти се отвори една страница както трябва Rolling Eyes
п.п. за паролите на БТК ако беше от Варна за 1 бира щях да Ти го направя но не е желателно да се споделят все пак е незаконно Smile
Потърси "Wi Fi рутер от БТК?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Wi Fi рутер от БТК?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети