Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV SONY KV-2167MT прекъсва H Drive
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 19:48    Заглавие: TV SONY KV-2167MT прекъсва H Drive Отговорете с цитат

ТВ SONY KV-2167MT, шаси с небезизвестната СХА1213В. Проблема е че от време на време прекъсват хоризонталните генерации. Прекъсването е за части от секундата и после всичко си е нормално. Съмнението падна върху с513, след смяната му всичко беше ОК.Апарата работи 2 дена нонстоп в сервиза. Клиента го върна на същия ден със същия дефект. Не ми се иска да е от СХА1213В, някакви идеи? Дано и друг колега да е имал същия дефект и да каже откъде е изскочило зайчето!
Проблема е че дефекта се проявява за част от секундата и рядко, но при клиента - веднага Very Happy и не е свързан със загряване или нещо друго.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 20:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени кварца.Имал съм случаи да е от него.Иначе главно са спойки....
kaloyan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

виж драйверния траф.от него също прекъсват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда-а-а, везните наклоняват към студени спойки на драйверния трансформатор, презапоих го и засега всичко е наред, но и миналия път с С513 беше така Confused Този път ще го гледам цяла седмица преди да го сдам на клиента! Evil or Very Mad А пък като ги гледаш спойчиците са едни такива мазни и лъскави Twisted Evil
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега като се замисля вероятността да е от студени спойки е много голяма, миналия път като съм сменял С513 съм въртял и преобръщал шасито и те някак си са се наместили, спойките де, и затова се е задържал при мен, а след като клиента го е раздрусал -дефекта се е проявил отново. Значи не е зле да се оборудвам с една вибрационна маса Laughing или най-малкото да го поразходя с колата по улици с по-големи дупки, а такива - дал господ!
Върнете се в началото
omegata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

и в пловдив ли ги има в изобилие Very Happy на мене доста пъти ми се е случвало докато ми докарат нещо в сервиза и то да бачка та се къса и те си го връщат пак в къщи
Върнете се в началото
Tsvetkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хитрино, Шуменско

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

А пък като ги гледаш спойчиците са едни такива мазни и лъскави

Когато ги нагрееш с поялника, появява ли се струйка дим?
(без колофон) Ако да - в тоя момент изгаря окиса, образувал се между крачето и припоя или между припоя и медното островче.
Окиса е резултат от недостатъчно измиване(технологично) на печатната платка или пък са използвани елементи с изводи, предварително окислени от дълго стоене на склад.
Възможна друга причина е и неспазване на технологични параметри при автоматизираното запояване в заводски условия.

Във всички случаи презапояването на подозрителни спойки си заслужава времето. Това са основно спойки с малко на външен вид припой, спойки под нагряващи се елементи и спойки на масивни елементи(които се разкъсват лесно от вибрации). Най-често това са
спойките на тунера, ТХО-то, други трансформатори, интегрални схеми или транзистори на охладители, букси - подлежащи на механично насилие - най-често антенната букса и т.н.
Имал съм случаи и да прекъсват писти - дори позлатени - от предварително надраскване на платката вероятно преди ецването - само цялостното калайдисване помага!

Последната промяна е направена от Tsvetkov на Съб Мар 05, 2005 20:59; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

За жалост дефекта пак се прояви Confused
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

даваи смело с поялника всичко което е в хоризонталното.не жали тенол и колофон Laughing
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Всяка марка телевизори си има специфични дефекти.Щом ми дойде Сони първата ми работа е да си сложа имам едни 6 диоптра очила прекарам си макарата с тенола до мен и като го почна от единия край та до другия.Масово явление да е разпоена масата на ТХО и от там искри.А за интегралните схеми да не говорим.Що за японци са ги правили тези телевизори незнам.
Върнете се в началото
Потърси "TV SONY KV-2167MT прекъсва H Drive" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV SONY KV-2167MT прекъсва H Drive" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети