Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
LG CK-21Q60ET проблем с баланса на цветовете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rumen65
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 0:03    Заглавие: LG CK-21Q60ET проблем с баланса на цветовете Отговорете с цитат

Шасито е PC-99DA с TDA8844,TDA6108JF,CXP86441, както работи от време на време променя за кратко цветовете, основно светлите. Има дни в които си работи много добре без проблеми а по някога постоянно с часове е зле. При цветни ивици сигнала от изходите на TDA8844 и на катодите на кинескопа плува, като основно се променя нивото на бялото, а нивото на черното почти не мърда. Захранващото на TDA8844, видеоусилвателя и ускоряващото на кинескопа не се променят. Преди системата за баланс сигналите и захранванията са постоянни. Общата яркост също не се променя, защото изображението не диша. Ако някой може да помогне ще съм му благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Има вероятност някой от катодите да ликажира към маса.Можеш да ги откачаш един по един и да мериш върху тях дали няма плуващи напрежения.Друг такъв случай съм имал с увеличена стойност на резистор в колектора на видеоусилвател,от 18к беше станал 50,но ти май си с чипове?
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато си измени цвета почукни леко шийката на кинескопа и ако с почукването се променя то някой от катодите дава утечка или към отоплението или към първа решетка
Върнете се в началото
rumen65
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема се оказа в кинескопа. Откачих трите катода и им пуснах постоянен ток с резитори по 2,7М към маса. На двата катода имаще постоянно напрежение а на червения се появиха някакви пулсации, като почуквания по шииката не оказваха влиание. За да разбера към какво е утечката, зощото с уред не се хващаше и на 200М на студено, откакачих отоплението от маса и му пуснах 6.3 волта от токоизправител и заработи добре. Мисля да го закрепя до колкото може с допълнителна намотка за отопление, само не снам как точно да опитам да измеря ефективната стойност. Благодаря на всички които се отзоваха със съвети.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

rumen65 написа:
само не снам как точно да опитам да измеря ефективната стойност.

Аз лично имам уред но преди него използвах един много простичък метод който вършеше работа. Само да не ми се смеете колеги Smile Smile
Вземи една пробна лампа за кола . Сложи я на отоплението и запомни приблизително силата на светене.След като сложиш новото отопление се опитай да я накараш да светне със същата сила.Добре е да е 24в защото при 6,3в мъждука и по лесно се хваща разликата Smile
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво! Имаш око - луксомер Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov написа:

Хм....подсказа ми идея...дали да не сложа една фотоклетка , едно PIC-че , да го направи в цифров вид със запомняне , и компаратор за сравняване на двете стойности...едно патентче и сбогом сервиз Laughing Laughing Laughing
rumen65
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Благоря за идеите. Аз използвах сравнителен метод - старото отопление с обикновен уред и осцилоскоп. С три намотки се получи горе долу добре, савсем малко е по слабо но работи добре. А иначе метода с крушката е много точен, ако се измери с нещо светлината.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2005 12:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Седин резистор за товар и осцилоскопа,трябва да докараш същите амплитуди.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2005 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Noel написа:
pamporov написа:

Хм....подсказа ми идея...дали да не сложа една фотоклетка , едно PIC-че , да го направи в цифров вид със запомняне , и компаратор за сравняване на двете стойности...едно патентче и сбогом сервиз Laughing Laughing Laughing

Да не забравиш да ме почерпиш Very Happy Все пак аз те наведох на тази идея Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "LG CK-21Q60ET проблем с баланса на цветовете" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "LG CK-21Q60ET проблем с баланса на цветовете" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети