Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ относто усилвател с 2бр. TDA2003 - ЗАВЪРШЕН
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Дилян_93
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Русе

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 18:04    Заглавие: Помощ относто усилвател с 2бр. TDA2003 - ЗАВЪРШЕН Отговорете с цитат

Здравейте на всички.
Преди да споделя за проблема си искам да кажа ,че тепърва ще се занимавам с направа на усилвател. Имам малко знания и много желание да се занимавам с електроника. Exclamation

И така взих си едно китче на хобикит - незглобено. Запоих елементите на дадената платка по схемата и прабвах усилвателя. Свирна от първия път Shocked . Но има брум . Мисля че е от трансформатора, защото пробвах с акумолаторче и звукът беше чист. Това е усилвателчето: http://quazerel.com/catalog_kvazer.php?code=86 Мисля да взема още едно китче за да стане стерео, но ми трябва помощ за да намеря подходящ трасформатор и малко съвети как да премахна брума. А компътърно захранване без отделни филтри,кондензатори,стабилизатори ще ми свърши ли работа. Предвярително благодаря на отзовалите се Exclamation

Последната промяна е направена от Дилян_93 на Сря Апр 08, 2009 14:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ГОГО ТОК
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Закачи му един голям електролит на захранването с нужното напрежение , а входа екранирай обезателно с ширмован кабел ,ширмовката запоий за минуса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

С компютърно захранване най-добре не пробвай, защото има страшни шумове при превключване и трудно ще ги овладееш. Не казвам че е невъзможно (напр. усилвателите за коли масово имат вградени импулсни модули), но е трудно.

Впрочем НЧУ са една от последните територии, които класическата комбинация "траф + грец + големи кондензатори" все още държи.

За брума: най-вероятно ще стане с по-голям кондензатор. Виж и дали не е претоварено трафчето. Най-добре с осцилоскоп - сигурно нямаш, ама... си трябва.

Ако е _много_ упорит брума, може да се направи отделен филтър на захранването само на 50-те херца, обаче дросела в него изглежда като нещо, извадено от лампов радиоапарат Sad първо пробвай с кондензатори само.

П.С. Това че не излиза брум при акумулатор, не значи задължително че е от захранването! Както ти написа колегата по-горе, екранирай добре. Може да имаш разлика в мрежовите нули между източника на сигнала и усилвателя; може и кабела ти да действа като антена...

Опитай също: да заземиш а) само източника б) само усилвателя в) и двете, но ширмовката на кабела да е свързана само в усилвателя г) всичко да е заземено и ширмовката да е свързана и от двете страни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 21:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето мнение е да се насочиш към друг кит!Този чип като цяло на мен много ми харесвва но тази схема на вързване в мостов режим така и не ми допадна....
Дилян_93
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвал съм с различни авто касетофончета със същия траф ,но ефектът е същият. Може ли някой да драсне набързо една схема как да свържа кондензатор - и с каква ктойност да е той . Трафчето е 12волта. А какъв потенциометър да купя за да стане и за 2канала в бъдеще , че не ми е ясно Sad
Върнете се в началото
hunter_88
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 23:03    Заглавие: Отговорете с цитат

кондензатора го вкючваш след изправителната група и да не е с по малка стойност от 4700mf но по добре е да е 10 000mf. Трафчето ото какво си го взел. Взимаш един стерио потенциометър с стойност от 10к до 47к и го свързваш към двете стъпала
Върнете се в началото
Rumen-TV
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: zlatograd

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 23:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Не че нещто,ама ако незнаеш как да свържеш 4700мф след греца. По добре прочети някоя книжка ,преди да правиш усилвател. 4700мф се сварзва кам + и - , след греца.
Върнете се в началото
Дилян_93
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерих нещо http://sxemi.free.bg/dir3/tokoiztochnitzi/1.html . Ще ми сварши ли работа , разбирасе със замяна на някои елементи защото моят траф е 12 волта. А какъв грец да използвам.
Върнете се в началото
rbd72
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 10:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата която си дал ще ти свърши работа.Греца трябва да издържа 8-10 ампера и напрежението което ще изправяш,в случай на втори кит-умножаваш тока по 2.Можеш да сложиш паралелно на диодите от греца по един кондензатор от 4.7-10нф.
Дилян_93
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Така , значи за кондензаторите , колкото по-големи толкова по-добре ,а колко волта да са? Извинете за пъпите вапроси ,но... все от някъде се почва Embarassed
Върнете се в началото
Потърси "Помощ относто усилвател с 2бр. TDA2003 - ЗАВЪРШЕН" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ относто усилвател с 2бр. TDA2003 - ЗАВЪРШЕН" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети