Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
sony ericsson k300i -дисплея не свети-РЕШЕНО !
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 20:00    Заглавие: sony ericsson k300i -дисплея не свети-РЕШЕНО ! Отговорете с цитат

Здравейте !!!
На SE k300i спря да свети дисплея.При подаване на напрежение
6.5 волта (на изводите за светодиодите ) от външен източник всичко е наред. На платката на телефона има модулче , DC-DC конвертор , който на здрав телефон подава 6.5 волта към същите изводи на дисплея.При този телефон нищо не излиза на изводите за осветление на дисплея.Помогнете , моля , с повечко инфо и опит , може ли да се поправи ?
Благодаря !

Exclamation Arrow Ами като е 300 си има бутон EDIT не само да ви вървя след задниците и да коригирам Exclamation Evil or Very Mad

Последната промяна е направена от fortech на Нед Фев 01, 2009 23:36; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега , благодаря за корекцията !
Ама по-спокойно де , всеки греши, даже и аз Smile
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 2:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Софтуер ? Сменя ли ?Конвертора се управлява от процесора.. .. .. . . поне до колкото ми е известно Smile
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за подсказката , колега. И аз предполагах че от процесора трябва да се управлява , нали трябва да се регулира яркостта . Не знам обаче как да тествам софтуера и евентуално да го подновя. Ако няма да ти отнеме много време , ще се радвам на кратко разяснение. Иначе , както казах , като светнах дисплея с външен източник телефона си работи перфектно (това във връзка със съмнението за софтуера ).

Благодаря и успех на всички !!!
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Как да го тестваш и аз незнам по-скоро изтеги от ОФИЦЯЛНИЯ сайт по-нов или същия и го прейнсталирай!
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 22:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Официалния сайт на Сони Ерикссон ли имаш предвид ?
Така и така само ти ми пишеш , ако не е много нахално , да те помоля да ми обясниш : как се преинсталира телефон ? И ако нещо бъркам дали ще може да се възстанови телефона поне до това ниво ? (На светло все пак нещо , макар и трудно , се вижда) .
Междувременно купих като за части още един , абсолютно същия телефон. Неговия проблем е , че не разпознава наличието на SIM-карта.Това спясяемо ли е ?

Благодаря !
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 0:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз не съм базикал кой знаи колко телефона но като цяло съм го правил със програма от сайта която си тегли самия фаил който и е нужен и си го преинсталва през кабела.За тоя със сим картата незнам може да е пак подобен проблем а може и да има сухи спойки на четеца където се пъха картата.За риска при флашване ако ползваш на пройзводителя нещата и внимаваш както и не ти спре тока тогава..мисля че няма как да го прецакаш поне аз моя съм го флашвал едно време към 30 тина пъти Smile
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 1:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съдействието .Попрочетох доста неща , също посетих и местата дето ме насочи ти , и съответните препратки . Относно хардуерната страна на нещата проверявам всичко , което е възможно (все пак електрониката ми беше основната професия 20 години Smile ).И с осцилоскопа гледах , но нямам опит с телефоните и всяка информация ми е безценна .

Лека вечер и успех !
Върнете се в началото
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Открих къде е проблема с дисплея. Преобразователя 3.6 --> 6.5 волта е реализиран с мирочип 3Х3 мм. и няколко периферни елемента.
Три от тях са диоди , и трите са дефектирали. За съжаление и чипа е дефектирал.Какъв е бил тоя зор - идея си нямам. Крачетата на чипа са отдолу , което е много несгодно за сваляне и поставяне на друг . Върти ми се една идея в главата , ще я пробвам и ако е успешна , ще споделя. Smile
Върнете се в началото
yosko_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 01, 2009 0:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя зор е бил от мокрене, сваляй от другия но имаш ли инструменти за GSM ремонти
Потърси "sony ericsson k300i -дисплея не свети-РЕШЕНО !" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "sony ericsson k300i -дисплея не свети-РЕШЕНО !" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети