Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Телефон да може да управлява релета чрез изводите на зумера
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tito_trifonov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, Благоевград

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 9:33    Заглавие: Телефон да може да управлява релета чрез изводите на зумера Отговорете с цитат

Здравейте! Може ли някой да ми помогне с една задачка.... Искам на едни телефон, вместо да звани да свети лампа. Направил съм схема с релета, тъй като е малко сложно... тая лампа се използва и от друго устройство(един мишпулт) като ефирна лампа в едно студио. Сега... направил съм така когато лампата свети и някой звани на телефона лампата да се гаси в такт с званенето, а когато не свети, мига в такт с званенето....(и в двата случая мига когато звани) Проблема е когато изкарам + и - от зумера на телефона и го включа към релето дето ще управлява лампата, нищо не става. Знам че релето ми е на 12 Волта и харчи около 40mA ток а доколкото можех да измеря в мултицета телефона ми пуска около 20mA.... Ако може да ми дадете схема с която да усиля тока(усилвател предполагам) така че да мога да да ми работят релетата. Разчитам и на други методи ако знаете някакви. Може да има и по-лесни начини това сам съм го измислил. При мен работи моята схема както искам, но не мога да я подкарам с телефона Sad
Ще чакам да пишете
Поздрави
Т.Трифонов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 9:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи си грец, кондензатор и ограничаващ резистор преди релето.
То вероятно е за постоянен ток, а звънеца на телефона е с променлив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tito_trifonov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 9:52    Заглавие: Отговорете с цитат

ststefanov написа:
Сложи си грец, кондензатор и ограничаващ резистор преди релето.
То вероятно е за постоянен ток, а звънеца на телефона е с променлив.

Ами да... за постоянен е.... Не се бях сетил за това, ще пробвам. Колеги очаквам и други мнения.

ststefanov, Какви стойностти ще ми трябват за резистора и кондензатора...благодаря за бързия отговор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 10:01    Заглавие: Отговорете с цитат

С още малкооо творчество или пък някакво готово решение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tito_trifonov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

сега... с граца трябва да стане.... пробвах и си направих един. На изхода на постоянно напрежение на геца получавам различни стойностти за раличните стойностти на кондензаторите. Например опитах с 470micro F и получих 10 Волта а с 33micro F 21Волта.... Ще направя така че да го докарам до 13-14 волта например. Но си мисля че и на 21 би трябвало да "помръдне" поне релето а не дава никакви признаци на живот.... дали тока му е малко и ми трябва да го усиля...
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

tito_trifonov написа:
... На изхода на постоянно напрежение на геца получавам различни стойностти за раличните стойностти на кондензаторите. .... Ще направя така че да го докарам до 13-14 волта например. ...

Абе карай направо нагоре щом пускат, току виж и от енергото ще може да се откачиш Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tito_trifonov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Абе карай направо нагоре щом пускат, току виж и от енергото ще може да се откачиш Smile

Сега казвам ви какво получавам....ако правя нещо грешно кажете :)дайте стойностти за резистор и кондензатор та да мога да захраня 12 Волта реле и ток поне 40 mA за него
Върнете се в началото
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 14:59    Заглавие: Re: Телефон да може да управлява релета чрез изводите на зум Отговорете с цитат

tito_trifonov написа:
Проблема е когато изкарам + и - от зумера на телефона
"Зумера" на всеки телефон е различен, свържи го за проба директно на линията(виж атача). Ако пак не щракне релето, ще ти трябва отделно захр. или друго реле.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Намери си по чувствително реле ,тогава ще сработва. Ограничаващо съпротивление би трябвало да има в самия телефон ,какъв модел си ползвал ? Може да пробваш да го намалиш ,ако няма други телефони към тази линия .
Върнете се в началото
tito_trifonov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Целта ми е да мога да го ползван на различни телефони... поне на 10....взех от зумера 6тото е на 12 волта а и релето ми е на 12 волта....а като зема от линията когато звъни имам 48 волта а като не имам 40 волта ...явно трябва да си взема друго реле....Помагайте хора че главата ме заболя. а бе не мога ли да усиля някак тока от зумера.Мисля че ще проработи ако пуска малко повече ток към релето...
Върнете се в началото
Потърси "Телефон да може да управлява релета чрез изводите на зумера" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Телефон да може да управлява релета чрез изводите на зумера" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети