Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
AVG
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lio Kler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 14:41    Заглавие: AVG Отговорете с цитат

Здраве! Онзи ден ми се случи нещо странно с Windows - спря да отваеря Jpg като хората! И през браузър, и с Windows P&F viewer, показва някакви пиксели, които не съответстват, при зумване се увеличават, след това изведнъж чезнат и се вижда уголеменото изображение... Направих аз restore и се оправи... Днес гледам друга работа - на антивирусната ми - AVG Professional вместо да пише Antivirus пише Antiivirus, за другите компоненти - Antiispyware, Antiispam... На какво може да се дължи това, освен на недогледани Update от страна на Avg?
mohikan
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: vraca

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 16:13    Заглавие: Отговорете с цитат

най-вероятно е вирус,който е заразил и антивирусната,изтегли си някоя версия на касперски от замунда или арена деинсталирай тая и пробвай да инсталираш касперски,дано да успееш и яко скан и трийй ,смени си антивирусната ,твоята за нищо не става
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Направи си онлайн сканиране, например с онлайн скенера на Bit Defender. Имай предвид, че трие почти всички "кракове". Сканирай и с Malwarebytes' Anti-Malware.
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е като някой каже "това за нищо не става". Касперски става за всичко. И да ти вземе 70% от ресурсите на системата. И да ти обяви всичко за вирус заради технологията "космическа параноя" и т.н.

С вирусите е като със секса. Ако топиш чушката безразборно (цъкаш с мишката където ти падне), вероятността да "хванеш нещо" е достатъчно висока, без значение на предпазните мерки.

За NOD пък нещата са още по ясни. Той самият е вирус! Даже производителите си го признаха. Нещо като "по-добра превантивна защита". Гледа какво ти се случва по сметалото и преценява кое е добро и кое лошо. Ама не го гледа на твоето сметало, а на сървъра на келешите.

Нормално е най-новият кейген или крак да е с вирус. Обикновено безобиден и цъка там някъде по някакви реклами за да падат стотинки на разработчика. Все пак той е загубил време, защото му е интересно, но новата щайга която планува да купи, не му я подаряват само защото е велик хакер. Кинти искат, ебаси!
mohikan
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж сега ,не ми се спори за антивирусни ,ползвам касперски интернет секюрити от 3 години,преди бях с касперски антивирус персонал,смея да твърдя ,че не съм лепвал нищо,а съм се врял на кви ли не места,винаги ги хваща преди да стане късно.Дали е тежка зависи колко ти е слаба машината,не бих казал,верно е че е леко параноична ,но все пак задачата и е да те предпази от неприятности,пък и си има безброй опции и настройки ,които можеш да базикаш и изключваш ако те дразнят.Има си и проактивна защита,която пази самата антивирусна от вируси,това което е станало с човека с AVG. Така че за мен няма по-добър антивирусен продукт от касперски,колкото и да я упрекват че е тежка и отнема ресурс
Върнете се в началото
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже виждам, че се дискутира болна тема. Няма смисъл да се инвестира в NOD или Касперски при условие, че има безплатна и в пъти по-добра програма която се намира ТУК. От години я ползвам на всичките ми компютри и не съм имал проблем с вирус. NOD е кошмарно нещо, скоро "лекувах" една система която не беше опазена от него. Освен това е тромав и бъгав. Касперски - нямам наблюдения, но чувам добри отзиви. Все пак преди всичко предпазването от вируси е внимателния подход към определени сайтове и програми.
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 19:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам много добра колекция от вируси, която си пробвам на различни антивирусни и най- нтересното е, че панда-та хвана почти всичко... /а аз съм фен на касперски-я/ Shocked
Върнете се в началото
mohikan
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Yassen написа:
инвестира в NOD или Касперски при условие, че има безплатна и в пъти по-добра програма

и защо си мислиш така,къде го прочете това или го сънува Rolling Eyes
няма безплатен обяд,не го ли разбрахте,за безплатни продукти AVG Antivir са си добри,но само да си спокоен че имаш антивирус на компа
Върнете се в началото
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 20:19    Заглавие: Отговорете с цитат

mohikan написа:
..

Добър ден Враца! Както казах я ползвам от години и не съм имал проблем с вирус! Прочети какво съм казал, пък тогава пиши каквото и да било. Препоръчвам я на всеки, опитвам се да помогна от моя личен опит. Много познати и приятели с NOD пищят, т.е. безплатната която ползвам е по-добра. И кой ти каза, че безплатни хубави неща няма? Question За GIMP чувал ли си? А за Linux? A за Firefox? Още примери искаш ли? Ако имаш нещо по темата казвай, защо само спамиш. Само не казвай, че си дилър на някоя от платените програми. Rolling Eyes
mohikan
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 20:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Добър вечер Ясенчо !
1.Явно не осъзнаваш какво пишеш-Antivir не е в пъти по-добра от Касперски
2.Firefox и Linux ако станат масови като Windows и IE ще почнат да ги атакуват и тях масово ще има ядове и с тях,иначе мозилата е страхотен браузер
3.много злоба се е насъбрала в теб,ако си модератор ме предупреди официално,не съм искал да спамя,искам най-доброто да предложа ,по-спокойно я карай..пийни нещо

4.Ако бях търговски представител на софтуерна компания нямаше да пращам човека по торентите да търси нелегални копия ,мисли малко преди да пишеш

5 .Бас ловя ,че ако сканираш с Касперски ,оня прославен твой компютър дето толкоз много си го лекувал с Антивира,ще искочи поне още един вирус

6.Повече няма да пиша по темата,всеки да си прави сам сметката

Модерирано от RC
Нещо против да поуспокоиш малко "топката" и тона?

Защо ,какво ми има на тона бе господин МОДЕРАТОР,Вие май по-голям светец от господин Божилов ще излезете Very Happy ..ииначе за топките бих ви предложил вие да дойдете да ми ги успокоите ,но за съжаление не си падам по мъже... Exclamation
Върнете се в началото
Потърси "AVG" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "AVG" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети