Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
изчисляване мощността на радиатор- как

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gniav
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 14:58    Заглавие: изчисляване мощността на радиатор- как Отговорете с цитат

задр. имам радиатори които са тръбен тип (едно време ги имаше по големите цехове, тръби с голям диаметър заварени по 4, 6,10 и т.н.хоризонтални и по две вертикални в краищата) и въпроса ми е мога ли да изчисля по някакъв начин колко киловата печка (от тези с водната риза ) да си взема за да се отоплява помещение около 200 м2, че радиаторите да не са нито малко нито повече. Ако някой поне се е замислил по въпроса ми, БЛАГОДАРЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 17:58    Заглавие: Да ме прощават админите Отговорете с цитат

Здравей!Извинявам се на модераторите предварително, че им вземам функциите, но мисля че това е форум за електроника.Ето и за gniav:цък
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 19:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем да има такива теми.Стига да са пуснати в правилния раздел.Както е и сторил човека. Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 20:25    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Моя грешка извинявам се Rolling Eyes
nick_s
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

тези радиатори не са ли за пара ? Rolling Eyes
Върнете се в началото
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 22:20    Заглавие: Отговорете с цитат

nick_s написа:
не са ли за пара ? Rolling Eyes

Ти мани, ами напоследък и парата спря, а станаха 'радиатори за великоруски обещания и изнудване' Smile Smile
Върнете се в началото
gniav
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 6:52    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за разбирането. поне някаква насока каква повърхност каква кубатура загрява? Предположения. Ще я сложа в другия след 48 часа (време за одобрение)
Върнете се в началото
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 11:18    Заглавие: .... Отговорете с цитат

Здравей!Това което искаш да направиш с толкова малко инфо ми се струва, че е мисия невъзможна.Можеш да кажиш колко стаи има.Аз както предполагам ти си имал някаква инсталация (за парно) и сега си решил да я приспособиш за печка.Зависи още така дали искаш въпросната печка да е в мазето, ако е на етажа ти, дали стаята в която е печката трябва да сложиш радиатор.Ако питаш мен отиди в някой магазин за печки и задай въпроса на продавача или там който отговаря за магазина.Те би трябвало да могат да ти го изчислят Wink
Успех!!!
ПС:Ако мислиш с печката да отопляваш и стая (освен радиатори),ВНИМАТЕЛНО ГЛЕДАЙ какво избираш защото аз купих печка, която нямаше достатачно излъчваема мощност и трябваше да копувам втора с фурна.Отваряш фурната и си решаваш проблемите Wink.Става 25 градуса в две стаи, които са съединени.

Поздрави! Wink
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 11:43    Заглавие: Re: .... Отговорете с цитат

ge6a_kj написа:
.....Можеш да кажиш колко стаи има.Аз както предполагам ти си ...

Вместо постоянно да се пише и нищо да не се казва е добре и да се чете:
gniav написа:
.....въпроса ми е мога ли да изчисля по някакъв начин колко киловата печка (от тези с водната риза ) да си взема за да се отоплява помещение около 200 м2, че радиаторите да не са нито малко нито повече. ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ganevec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Вто Яну 20, 2009 19:00    Заглавие: Отговорете с цитат

аз от опит мога да кажа че един радиотор (от този тип)
2,5 м дължина със 4 тръби не може да стопли стая 9м2
Върнете се в началото
Потърси "изчисляване мощността на радиатор- как" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "изчисляване мощността на радиатор- как" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети