Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Първи стъпки в радиоелектрониката

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 1:26    Заглавие: Първи стъпки в радиоелектрониката Отговорете с цитат

Здравейте!Някой има ли идея от къде мога да си купя тази книга(посочената в заглавието).Проверих в много книжараници и все ми казват ,че вече не се печата.Потърсих също и в антикварна книжарница, но и там ми казаха, че я нямат.Ако някой има идея или може да я намери (за да му я купя разбирасе)моля да пиши, ако пък не здраве! Wink

ПС:Съжалявам, но забравих да напиша автора:Атанас Шишков-Първu стъпки в радиоелектрониката.Предполагам че няма втора книга със същото име Wink , но да играя на сигурно все пак Laughing
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 6:07    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-203/id-19599/pyrvi-stypki-v-radioelektronikata-atanas-shishkov.html
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 9:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Боц
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 18:43    Заглавие: ..... Отговорете с цитат

Чувал съм, че по добре да се вземе книгата на старо, защото новите издания били доста "окастрени" и не били чак толкова добри.Ако някой има впечатления върху новите издания моля да ги сподели.Имам и друг въпрос:Според вас кое е по добре да си я взема нова или да я тръся на старо?

ПС:Искам да си купя книгата, да не я чета в pdf формат, но все пак благодаря!

Поздрави!!!
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Разликите бяха основно в "матриялната част".Времената се менят и вакуума се заменя с полупроводници.Това е и в основни линии разликата в различните издания.
Някъде мисля че имах и сканирано по-древно издание на същата книга.Ама мисля де-може и да съм се заблудил.Утре ще се разровя из дисковете и ако има ще ти я пратя.
Щом търсиш по-старите редакции на книгата-само втора употреба.Нови няма как да ги намериш.На пазара можеш да намериш ново само последното и най-ново издание.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 20:47    Заглавие: ..... Отговорете с цитат

Само не разбрах според вас кое е по-доброто (в смисал кое е по-актуално и коие е по добре да науча).Не съм разбирач, тепърва започвам и искам да знам кое е по доброто за сега.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 21:15    Заглавие: Отговорете с цитат

По-новото е по-актуално разбира се .Въпреки че те самите основни закони на радиоелектрониката са си същите и тогава и сега.Само материалната база се е променила.
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 17, 2009 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Времената се менят и вакуума се заменя с полупроводници.

Да ме прощават модераторите и ge6a за офтопика, но просто не мога да се сдържа:

Цитат:
Таз година полупроводници, догодина - цели!

Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Първи стъпки в радиоелектрониката" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Първи стъпки в радиоелектрониката" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети