Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
автомобилна бас-туба вкъщи
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
orling
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 15:22    Заглавие: автомобилна бас-туба вкъщи Отговорете с цитат

Здравейте.

Тъй, като наскоро си донесох от САЩ бас-тубата от колата ми, искам да си я свържа вкъщи към DVD player-a. Предполагам, че няма да имам никакъв проблем със звуковия сигнал, както и с усилвателя, защото тубата си има вграден такъв (усилвател). Проблема ми е електрозахранването. Трябва по някакъв начин да симулирам вкъщи напрежението, което стандартен акумулатор за кола дава. Освен това, в книжката на самата туба пише, че максималната мощност, която в определен момент може да се иска от тубата е 17А, а волтажа на захранването може да е м/у 11 и 15V.

Тъй, като никаква представа си нямам от електричество, електроника на такова ниво, токове и т.н., ще се радвам ако някой ми помогне, предложи, или просто коментира. Незнам какво трябва да търся, импулсен токоизправител ли, адаптер ли, инвертор ли, или какво - и представа си нямам!

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 15:27    Заглавие: Отговорете с цитат

захранването си е твой проблем защо не акумулатор но 17 ампера означава да инвестираш парички в захранващия проводник поне 4мм повярвай ако тубата ти е прилична ще усетиш разликата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
orling
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Тубата е доста прлична. PIONEER маркова, 2-3 години здраво думкаше в багажника. Но не разбирам какво точно предлагаш (както казах, и понятие си нямам от елктроника) - просто акумулатор за лека кола, да си захранвам с него тубата и да си го зареждам от време на време, или какво? Ако е това - някак не ми се ще, иска ми се да си включа нещо в контакта и да си работи така. 4мм - това ми звучи полезно, но какво имаш впредвид под проводник? кабел ли? Казваш, че ще се изръся парички - от порядъка на какви суми се говори тук? 20, 50, 100 лв?

Мерси много за отговора!
Върнете се в началото
integrall
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 16:24    Заглавие: Отговорете с цитат

най-добре ще се справиш с яко компютърно захранване / ^300W/, само помоли някой приятел, който поне малко разбира да ти го свърже.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 16:56    Заглавие: Отговорете с цитат

еми на твоя език просто сложи дебела жица и с минимална дължина понеже тока на баса е голям и тънкия проводник дава пад(напрежението се губи под формата на топлина)и баса не е така мек и плътен Surprised слагай дебела жица с минимална дължина и си готов повече от 20 лв абсурд пък акумулатора ще трябва доста често да го зареждаш средностатистически акумулатор от бензин ще държи около 2/3 часа на фулл мощност Rolling Eyes аз съм много резервиран към импулсните от комп не че не става амаа знам ли колко си маниак найстина намери някой френд разбиращ дати го свърже било то към имп.захр. или акумулатор
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2005 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Компютърно захранване не може,да ти даде 17 ампера на 12 волта.Помоли грамотен приятел да разгледа с какво е направен усилвателя,има ли трансвертер за повишаване на напрежението или не,Тогава може да те посъветваме какво да правиш за да минеш без акумолатор под масата.Но искам да ти кажа че туби за коли не звучат добре в по големи помещения и може да се разочароваш.За това свали акумолатора от колата,закачи тубата за него с дебели проводници (поне 6 квадратни милиметра сечение),внимавай за + и- ! и послушай малко ако те удоволетворява тогава действай нататък
Върнете се в началото
orling
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 9:21    Заглавие: свързах го!! Отговорете с цитат

Значи - купих 350 вата захранване, което пуска 16 ампера на +12 волтовия изход. Вързах всички жълти жици на едно, черните за масата пак заедно (за да направя по-дебел кабел), вързах към тубата и я захраних. Всичко е ток, с едно изключение - шум, много силен шум! Не знам дали идва от DVD плейера - сигурно, защото като махна жиците се маха. Тубата звучи добре, само шума да го нямаше - прекалено е силен! Чух нещо, че може да е от (-) масата, тоест, на плайера и на тубата масите да са на различни плоскости ли нещо...ама незнам какво да направя - нали все пак контактите на всичките неща идват от един и същи разклонител.... може ли да е от самите кабели, които дават звуковия сигнал към тубата? Като ги мушна, шума се появява не само в тубата, но и в другите говорители (сателитните).

???
Върнете се в началото
gogo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 9:47    Заглавие: Отговорете с цитат

от това което си написал аз си правя извода че си си купил компютърно захранване ....ако е така проблемът е обясним, всичко идва от импулсното захранване
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 10:38    Заглавие: Re: свързах го!! Отговорете с цитат

orling написа:
Всичко е ток, с едно изключение - шум, много силен шум! Не знам дали идва от DVD плейера - сигурно, защото като махна жиците се маха.

Звуковия сигнал които ти излиза от ДВД е много силен за входа на усилвателя на Бас-тубата, и се появява винаги шум. Прави се един делител на входа на усилвателя с потенциометър 47 Килоома. И шума значително се маналява.
П.С. Погледни, дали нямаш на бас-тубата такъв потенциометър, който ти регулира това ниво на входния сигнал от ДВД-то
orling
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 10:59    Заглавие: ??? Отговорете с цитат

даа, това изглежда полезен съвет!

За съжаление няма такъв потенциометър на бас-тубата. Има един за честотата (от 50 херца до 125 херца), и друг за GAIN с който се регулира колко да е силно от тубата. Като го намаля - да, шума намалява, но намалява и звука от тубата, тоест - изчезва действието и.

Можеш ли да ми обясниш точно какво трябва да купя от магазина и как да го свържа? Мерси предварително! Нека пробвам, пък да видим дали ще се реши проблема...
Върнете се в началото
Потърси "автомобилна бас-туба вкъщи" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "автомобилна бас-туба вкъщи" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети