Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с поялник Weller-спешно
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elektrostatika
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 20:03    Заглавие: Проблем с поялник Weller-спешно Отговорете с цитат

Включвам поялника да работя с него но не загрва и след като го разглабям дръжката забелязвам ,че вътре има елемент който прилича на кондензатор и на него пише 0.01мф и той свързва захранването към нагревателя и имам самнения , че неизвестния за мен елемент не работи и като му окася изводите поялника заработва но не изклучва .В него ли е проблема ,и какво представлява той .Поялника е с трансформатор.
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 20:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ,това е кондензатор ,паралелно на термопрекъсвача ,ако е Магнастат-човките ти имат ли отдолу магнитчета с номера. Ако да -си провери контактите на термоключа -сигурно са хванали нагар. Ако го даваш накъсо поялника работи ,но няма терморегулиране и ще си повредиш човките ,а може и елементите ,които запояваш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
elektrostatika
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 23:06    Заглавие: Отговорете с цитат

изчистих нагара обаче пак не трагва аиде помогнете как да го оправя тои трагва само като дам на касо изводите на този кондензатор но не изклучва термоключа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 23:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Като дадеш на късо кондензатора (който е паралелно на контактите на "магнитния" шалтер) как искаш да изключи? Самия шалтер работи ли? Ако е читав (той и човката) се чува едно характерно щракане.
Това че си отворил една и съща тема в два раздела не виждам да ти помага особенно.
Коя ли да изтрия?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
elektrostatika
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 23:27    Заглавие: Отговорете с цитат

прецени сам коя да изтриеш аз просто потарсих помощ малко от професионастите и на 2 места Crying or Very sad
Върнете се в началото
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 22, 2005 8:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Най лесно е да смениш магнитния превключвател ( или както се казва там ) Най евтино е да го купиш от магазина на "АМЕТА " на ул. "Цар Борис" . Цената му беше под 10 лв . ( Във WELER е около 70 ... ) . Аз работя с такъв поялник и след като смених 2 бр. такива контактори ( за около 2 г ) сложих в дръжката един триак , а контактора ползвам само за управление .
Върнете се в началото
elektrostatika
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 22, 2005 18:21    Заглавие: Отговорете с цитат

toltec написа:
Най лесно е да смениш магнитния превключвател ( или както се казва там ) Най евтино е да го купиш от магазина на "АМЕТА " на ул. "Цар Борис" . Цената му беше под 10 лв . ( Във WELER е около 70 ... ) . Аз работя с такъв поялник и след като смених 2 бр. такива контактори ( за около 2 г ) сложих в дръжката един триак , а контактора ползвам само за управление .

извинявай за любопитството но би ли ми обяснил малко по подробно как си свързал триака и какъв точно си използвал Rolling Eyes
Върнете се в началото
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Магнитния контактор ползвам да ми подава напрежение към управляващия G на триака ( BTA 12/600 ) през резистор 1- 2 к , а самия триак комутира тока през нагревателя . Така напрактика контактора става вечен
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

"Магнитния контактор ползвам да ми подава напрежение към управляващия G на триака ( BTA 12/600 ) през резистор 1- 2 к , а самия триак комутира тока през нагревателя . Така напрактика контактора става вечен."- Евалла ,как не се сетих,ще пробвам и аз имам 2 Велера 1 на 24 В и един на 220 ,само че триак имам BT139/800E -той е за 10 Ма ток на гейта,надявам се да е добре.
Върнете се в началото
Private
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 0:29    Заглавие: Отговорете с цитат

С тази преработка (триака) моя Weller кара седма година. Very Happy
Потърси "Проблем с поялник Weller-спешно" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с поялник Weller-спешно" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети