Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за безжична КАМЕРА

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lateka
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 18:04    Заглавие: Въпрос за безжична КАМЕРА Отговорете с цитат

Здравейте,искам да питам някои има ли идея как може да се увеличи обхвата на ето такава безжична камера:

ЛИНК

Става въпрос за монтиране в хеликоптер.

Не съм много запознат с тези неща,но предполагам че трябва да е някакъв вид усилвател на сигнала от самата антена Shocked

Последната промяна е направена от lateka на Нед Яну 11, 2009 19:20; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 18:24    Заглавие: Re: Въпрос за безжична КАМЕРА Отговорете с цитат

Единствено с по-добър приемник и антена.. към него.На камерата няма как да го усилиш без да стане по-тежка а това за летящ модел е пробелем!Да не говорим да консумацията.А камерата е с 200мВ изходна мощност което никак не е малко на тази честота!
lateka
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 19:04    Заглавие: Камера Отговорете с цитат

Благодаря за мнението!Възможно ли е да се добави някъкъв усилвател на сигнала към камерата(които разбира се да не е много тежък)Трябва ми да е някъде около 700м обхват.Разбрах че обхвата е добре до около 20,30м и после вече се губи
Върнете се в началото
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 19:42    Заглавие: Re: Камера Отговорете с цитат

lateka написа:
Благодаря за мнението!Възможно ли е да се добави някъкъв усилвател на сигнала

Човека ти каза - не може!

Такива проблеми не се решават с усилвател, а просто се поставя по-мощен предавател, и по-чувствителен приемник.

Вероятността да намериш такъв предавател, който е достатъчно лек и "хвърля" на 700 метра, клони към нулата. Ако все пак откриеш такъв, обади се в някой производител на gsm чипсети -- те тоя въпрос го решават от години, хвърлят милиарди долари, и резултата все още не е чак толкова удовлетворителен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lateka
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 20:14    Заглавие: ре Отговорете с цитат

Разбрах!Значи тогава алтернативата е да се сложи и допълнителен приемник и предавател които обаче няма да осигурят повече от 300м.благодаря ви хора за помощта Smile много ми се искаше да взема такава камера и да я подсиля по някъкъв начин Sad
Върнете се в началото
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 20:45    Заглавие: Re: ре Отговорете с цитат

lateka написа:
много ми се искаше да взема такава камера и да я подсиля по някъкъв начин Sad

Можеш да вземеш нормална камера, на която по някакъв начин да четеш сигнала с едночипов компютър и да предаваш чрез предавателя. Но това е много сложно технически, не знам дали ще ти е по силите хардуера (за софтуера да не говорим). А и въпроса с теглото си остава Sad
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 20:46    Заглавие: Re: ре Отговорете с цитат

Единственото което може да се пробва и според мен ще има поне малко резултат е с по-добра антена на приемника(със собствено усилване)
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2009 23:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Единствения начин е с антени с по-голямо усилване. Но по-голямо усилване значи по-тясна диагрма. Но щом ще е на хеликоптер варианта отпада - антените трябва много точно да са насочени една срещу друга. Питайте Гугъл за Cantenna, някъде бях чел, че с атакива антени са покрили разтояние 1 км.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 2:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Има 15-18dB антени за WI-FI с кръгова диаграма но единствено за приемника ще станат и са малко проблемни от към вертикален ъгъл т.е. не трябва да са на много големи разлики от към височини.Иначе си пръскат на 360 градуса.Аз ползвам понякога такива иначе секторните са по-добри но тогава ще имаш едно покритие което ще е най много 160 градуса...
lateka
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ69VN написа:
...

Може ли да дадеш някъв линк да видим за какво става въпрос.

Exclamation Arrow Коригирал съм ти поста-не се отговаря с този бутон Exclamation
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос за безжична КАМЕРА" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за безжична КАМЕРА" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети