Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
pic 16f84a
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hunterS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Това за произвола и за времето на Лондон беше велико Very Happy благодаря за съветите полезно е ако не се справя имам план Б програматор универсален от Млад конструктор но не остава ред да си събера акъла и да пойна елементите но ще се наложи маи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 23:15    Заглавие: Отговорете с цитат

hunterS написа:
имам план Б програматор универсален от Млад конструктор

Отново неудачен план, Провери в комет за оргинален програматор с USB. Цените са чудесни и спестяват много главоболия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 18, 2009 23:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Петров написа:
Провери в комет за оргинален програматор с USB.

Е, не е фатално да е на USB (макар че е доста удобно). Това което трябва задължително да има, е: 1) собствено захранване 2) буферирани шини за данни 'напред' и 'назад', и въобще на всички сигнали, които текат между ПИК-а и компютъра (Vdd и Vpp са също сигнали!) 3) ICSP конектор за програмиране директно в крайната платка.

Такива могат да се вземат онлайн за примерно $50 (плюс още десетина, ако искаш хубав ZIF цокъл)

При тази цена не си струва изобщо да се мъчиш с 'уж програматори' без буфери и активна електроника.

Ако ще купуваш 'оригинален', проверявай дали е съвместим с безплатните софтуери (примерно IC-Prog), щото с някои производителя прави магарии, пуска ги евтино, но после се оказва че работят само с няколко чипа (което е основно заради умишлено ограничен софтуер), и трябва да купуваш още и още.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hunterS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм със вас но за сега не ми трябва за професи онални цели а и незнам какво е това комет много го споменават магазини в София може би незнам но аз съм от Бъргас сигурно с куриери ще е пазарлъка но до момента понеже не се бях занимавал и нямаше и кои да питам и се купувах и се ще стане но май само си давах кинтите на вятъра може би ще пробвам първо план Б че почва да ме е яд дет расих толкова а ще убират праха тука не е работа само да купуваш и да си вътрешно Sad
Върнете се в началото
hunterS
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 22, 2009 19:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Някои може ли да ми каже мнение за USB програматор Brenner8.
Върнете се в началото
Потърси "pic 16f84a" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "pic 16f84a" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети