Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Разкодирване на касетофони полезни съвети предложения .....
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tsuko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 1:26    Заглавие: Разкодирване на касетофони полезни съвети предложения ..... Отговорете с цитат

Привет надявам се темата да бъде интересна за всички и моля ако има нещо да добавите тук е мястото.

Много от начинаещите в тази тема пишат :

"Искам дъмп с известен код"

"Докараха ми го без памет"

"Чета го само ФФФове"

"Ауу скъса му са крака ми ся ко ши прая"

"натиснах Write вместо Read"

И какво ли още не съм срещал.....

Ами мога само да кажа на тези лица ако смятате да взимате пари за това и да го работите.
Бъдете по осторожни,по любознателни поинтересувайте се първо попрочетете по темата и тогава деиствайте само по този начин ще се подсигурите и предпазите а ако и тогава все още не знаете какво правите по добре се откажете на време преди нещата да са станали по пикантни Smile

Няколко полезни съвета.

Първо трябва да се знае че оригиналното еепром съдържание е по-ценно от който и да е дъмп старарайте се да работите предимно с него и така ще се избавите от проблеми.
Когато вече процесора е защитен или еепром съдържанието се е изменило в следствие на външни фактори това вече е друга тема но имах предвид измяната(подмяната) на оригиналният бин да бъде много крайна мярка!!!

Когато разпоразкодирате даден касетофон никога не пишете кода на самият него,защото някой може да вземе пари за това след време със нула инвестиране Wink Когато видя написан код на апарат ако не мога да изстрия то поне така майсторски го изменям (маскирам) че да не може да бъде разпознат.След което давам на клиента картичка със кода и начина му на въвеждане написан на гърба.

Също така никога не слагайте лесни кодове ако поне малко уважавате себе си знанията и труда си.Наскоро разкодирвах Grundig 3880 RDS чета MCU-то и какво да видя код: 1111 Ужас
също не толкова одавна правих BMW BAVARIA C REV RDS чета прооцесора код :1234 Леле майко чист късмет че клиентът точно този код не го беше пробвал Laughing

И накрая като допълнение е следната тема в която според мен има доста съдържателни изказвания върху които си струва да се замислим.....

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=24634#24634

Модерирано от RC
Не разбирам в какво се състои важността на темата, освен общите разсъждения. Премествам я в друг раздел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2005 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля да ме извините но поради преместване на темата ще си позволя да се "самоцитирам": Very Happy
tsuko написа:
А по въпроса с "Добричките цени " мога да кажа за себе си че със "Софийските" леко се различаваме 15,20,25.....
Бойко написа:
Това вече е пазарна политика.Все пак там където се пресичат кривите на търсенето и предлагането се получава цената на равновесието т.н. "equilibrium price".Нормално е цената да е по ниска при вас.Въпроса е да не е под цената на себестойност/което е точно определение за ДЪМПИНГ/ и труда да се обезсмисли.Все пак хубаво е да се помисли по въпроса за оказване на помощ т.н. "серийници". Всеки преценява сам как да постъпи,но нека има предвид че с такава "помощ" може сериозно да разклати пазара/на разкодирането/ в този град,регион,област Exclamation
Допълнение:
След като ми направиха впечатление предпазливите думи на някои от колегите в този бизнес и тревоги за бъдещето, реших да споделя "некои съображения":
I.НЯМА да оказвам помощ на:
1.Гост.
2.Потребител, който в регистрацията не е указал адрес/месторабота/.
3."Колега",който въобще не се е потрудил в тази област и няма понятие от /дъмп,адрес,програматор/.
4."Серийник".
Съответно и не очаквам помощ от тях.
II.МОГАТ да разчитат на подкрепа/според възможностите ми/ всички колеги извън горните категории.
III.НЯМА да пускам касетофон без код или написан в/у панела.
IV.КОДА, на минал през мен касетофон, НЯМА да съответства на серийния номер.
Подчертавам че до тези решения стигнах след обстоен анализ и с цел
запазване на бизнеса в областта на разкодирането.
Желая успех на всички съмишленици Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dobri
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Boiko, подкрепям те изцяло! Дано повече колеги стигнат до този извод.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 8:06    Заглавие: любопитно... Отговорете с цитат

Колеги, за вас сте си прави.
Аз също се занимавам с програмиране на EPROM памети, но на съвсем различни машини. Това означава ли, че не трябва да споделям за решенията на по- интересните проблеми?
или трябва отговора ми да е: ела в Стара Загора, работата е за две минути, аз ще ти го оправя?
аз лично предпочитам да отговоря: изтрий си старата програма, проблема е в остатък от нея.....
Другото е егоизъм и проява на българския синдром.
Както в стария виц, че нямало нужда дявол да пази казана на българите- един като се опита да излезе и всички останали го хващали и набутвали пак вътре.
Върнете се в началото
Dobri
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега bobykafe, аз смятам че никой няма а и не може да Ви оспорва това право. Наистина тук нещата се разляха в две теми и може би това е причината нещо да бъде пропуснато. Не става въпрос за размяна или поправка на дъмп или за споделяне на интересни решения, а за калкулиране на код по сериен номер, особенно на лица които даже не са си направили труда да се регистрират или ако са го направили то още първото им съобщение е от рода на: касетофон марка......., s/n......... ако някой може да ми каже кода и.т.н. Според мен това са хора попаднали съвсем случайно в този форум, и следващото им влизане тук ще бъде тогава когато имат хеобходимост от същата услуга.
А в една автокъща случайно чух и израза: '' ...има едни бълци в интернет пишеш им s/n и те ти пишат кода.... ''
Не зная кой форум точно са имали в предвид, но мисля че това не е от голямо значение.
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2005 9:17    Заглавие: Отговорете с цитат

та като се говори за цени, колко трябваше да взема за това
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=25540&distinctid=2260#25540 според вас?
а решението на проблема с калкулациите според мен е
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=25542&distinctid=5544#25542
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 0:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Boiko написа
След като ми направиха впечатление предпазливите думи на някои от колегите в този бизнес и тревоги за бъдещето, реших да споделя "некои съображения":
I.НЯМА да оказвам помощ на:
1.Гост.
2.Потребител, който в регистрацията не е указал адрес/месторабота/.

Boiko след тези думи понеже съм нов и направо ме ласкаеш,дали нямаш и някой роднина лекар така добър като теб и да дава безплатни консултации в някои форум че нещо с очите не съм добре
ще му дам s/n "ръст и тегло" да ми каже кой диоптер очила да си купя
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 8:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Купи си 8 диоптъра късогледство умнико,като си седнал да сравняваш неща които нямат нищо общо като краен резултат!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
auviteh
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 0:02    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз искам да кажа нещо.Колеги разкодирането на касетофони не трябва да ни е основен бизнес.Шапка сквалям само на човек,които си е измислил програма и програматор за разкодиране.Всички останали и в мое лице няма какво да криеме,защото то не е наше.А колкото до това,че сме се добрали до някаква информация,не ни прави уникални на същата.Все пак сме я получили от "свободата в интернет"
Върнете се в началото
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 18:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Да доста интересно стана. На мен специално форума ми допада какъвто е -без ограничения . И мисля ще се съгласите, че всеки е получил повече инфо отколкото е дал тук и в това се състои богатството на този форум. А този линк е за "госта"
http://www.filibe.com/ukazatel/request/doktor.html
А знае ли човек.....??? Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "Разкодирване на касетофони полезни съвети предложения ....." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Разкодирване на касетофони полезни съвети предложения ....." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети