Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Електронен измерител на разстояние

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
celebrator
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2008 21:56    Заглавие: Електронен измерител на разстояние Отговорете с цитат

Търся някаква схема на електронен измерител на разстояние между два обекта с индикация и без микроконтролер(предпочитам с АЦП).ИМАТЕ ЛИ НЕЩО ПОД РЪКА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

За какви разстояния? Погледни това http://www.senscomp.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

едно време форума преди 5 години и повече имаше доста интересни идеи и теми ...... а в последно време .... положението е трагично и повечето са от сорта "абе трябва ми ракета ама от дърво мога ли да си я направя и да ида до Марс" Shocked

Ето например "без микроконтролер(предпочитам с АЦП)" какво ли трябва да означава това Confused Какво ли ще се прави цифровия изход на АЦПто, може би ще го подадем на усилвателя и ще ни казва колко е разстоянието Laughing

СЕГА ПО ВЪПРОСА - разгледай схеми на парктроници, има подробно описан кит в Млад Конструктор, в Електронинвест продават ултразвукови излъчвател и приемник по около 6 лв бройката, може да се поинтересуваш за схеми на ехолоти из старите руски списания има аналогови и интересни схеми, в крайна сметка за 40 лв. можеш да си купиш електронна рулетка от практикер.........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladi46
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 18:09    Заглавие: Отговорете с цитат

В Италия във вс. железарски магазин продават такива-лазерни. Кой знае може и тук да ги има, питайте. Напр. в Бриколаж, Практикер.
celebrator
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 23:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Edesign написа:
едно време форума преди 5 години и повече имаше доста интересни идеи и теми ...... а в последно време .... положението е трагично и повечето са от сорта "абе трябва ми ракета ама от дърво мога ли да си я направя и да ида до Марс" Shocked

Ето например "без микроконтролер(предпочитам с АЦП)" какво ли трябва да означава това Confused Какво ли ще се прави цифровия изход на АЦПто, може би ще го подадем на усилвателя и ще ни казва колко е разстоянието Laughing

СЕГА ПО ВЪПРОСА - разгледай схеми на парктроници, има подробно описан кит в Млад Конструктор, в Електронинвест продават ултразвукови излъчвател и приемник по около 6 лв бройката, може да се поинтересуваш за схеми на ехолоти из старите руски списания има аналогови и интересни схеми, в крайна сметка за 40 лв. можеш да си купиш електронна рулетка от практикер.........

Какво не ти допада във въпроса ми не мога да разбера?Като не можеш да помогнеш си трай.Но понеже си отворен,цифровия изход ще се ползва за индикацията LCd или led ,което съм написал и в първия си пост.Разстоянието ,което се мери е от порядъка на 2-2.5 м до 0.1м,дали инфрачервен датчик ще върши работа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 1:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Н А Г Л Е Ц .! Човека ти написа всичките абсурди които си "изсрал" в първия си пост а ти го питаш кое не му допадало!!!!!!!!!!!!!!!!!

На мен не ми допада да ми бъркаш в мозъка с тъпотиите си.

С най голямо уважение и извинение към всички колеги но това вече не се трае. Слагайте някаква бариера или каквото и да е но не се трае повече това безумие!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 7:05    Заглавие: Отговорете с цитат

celebrator написа:
Като не можеш да помогнеш си трай.Но понеже си отворен,цифровия изход ще се ползва за индикацията LCd или led ,което съм написал и в първия си пост.

Така е, спомням си и моята славна баба Петранка така ги правеше тия работи! Изполваше ЦАП/АЦП, без да обработва данните в микроконтролер, направо ги показваше на дисплея! (Използваше от "онези" АДЦ-та, дето имат директно управление на 7-сегментни дисплеи)

До 'celebrator': и как смяташ да синхронизираш честотата на дискретизация на АЦП-то със рефреша на индикаторите, за да не мигат дървено?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Електронен измерител на разстояние" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Електронен измерител на разстояние" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети