Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Прозоръчен климатик - ПОМОЩ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elektrik216
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2008 15:41    Заглавие: Прозоръчен климатик - ПОМОЩ Отговорете с цитат

От прочетеното разбрах, че има много хора, които са наясно с клматичната техника. Аз също съм наясно, но знанията са ми ограничени, затова се обръщам към вас за помощ. Става въпрос за прозоръчен климатик GOLDSTAR GWHD5000. Историята на климатика започна лятото, когато го закупих от САЩ за 100$ с идеята да подържа хладна стаята в жегите, в последствие реших, че хазяинът не заслужава да му го подарявам след като се изнесох и го внесох в България. Сега бих желал да го ползвам за отопление тук, но той няма тази функция, защото няма 4пътен винтил. Във всички сервизи в Перник ми отказват да ми монтират винтил под предлог, че е невъзможно дори и след монтирането на винтила този климатиг да отоплява, защото нямало какво да контролира температурата в стаята (вкл и изкл компресора) и няма как да прави "дефрост". Проблема с "дефроста" и изключването на компресора при достигане на зададената температура съм го решил, но ми казаха, че има проблем с контрола на налягането посредством външния вентилатор. Това ми е въпроса какъв е този контрол на налягането???...и как би могъл да се реши??? ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ РЕШИЛИ ДА МЕ КОНСУЛТИРАТ!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 12:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Правилно са ти казали.Този климатик не е проектиран за отопление.За отопление- инверторен климатик.Прозоречните климатици които отопляват са с нагревател като печките с "духалката"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
Твоето искане е "да си направиш от мотопед камион като му сложиш диференциал" е няма как да стане. Laughing
Върнете се в началото
elektrik216
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за мненията, но въпросът ми е какъв контрол на налягането оказва външния вентилатор???
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

elektrik216 написа:
Благодаря ви за мненията, но въпросът ми е какъв контрол на налягането оказва външния вентилатор???

В случаите когато външната температура е висока,налягането в системата става по-високо от номиналното и тогава външния вентилатор се изключва за да не продължи по-нататъшното повишаване на налягането в системата,и да не се претоварва компресора.По този начин се ограничава топлообмена на системата с околната среда.
Върнете се в началото
elektrik216
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

БЛАГОДАРЯ!!! В такъв случай, ако успея да навия някой техник да ми монтира 4 пътен вентил, просто няма да ползвам климатика в режим на отопление когато навън е по-топло, тъй като той неможе да изключи вентилатора???
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 23:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен четирипътен вентил ,този който ще се наеме да го преправя би трябвало да ти монтира чек вентил и още една капилярка,тъй като в режим отопление системата работи на по-високо налягане.Ето в атача една схема на хладилната част на една сплит система,да си направиш някои изводи.Въобще тази работа която си наумил,не че не може да стане ,но не е икономическо обосновано.
Върнете се в началото
elektrik216
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявай, че те занимавам с моите въпроси и ти благодаря за отговорите много неща ми се изясниха. Доколкото виждам от схемата втората капилярка се слага за да се повиши налягането в режим на отопление, за да бъде по-ефективен климатика (да е по-ефективен в режим на отопление отколкото в режим на охлаждане), но може да мине и без нея. По мои груби сметки трябва да се разделя с 200-250 лева за преработката, но пък някак немога да гледам климатика така да събира прах....а и искат 230 лева за монтаж на сплит или инвертор така или иначе.
Върнете се в началото
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 7:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти си живял в Америка, трябва да си добре запознат с максимата "с пръдня боя не става"

Прозоречните климатици могат само да охлаждат! Когато ги включиш на режим "отопление", те стават едни обикновени конвекционни печки (ако изобщо го могат това; за да бъдем съвсем точни, тези, дето могат да топлят, са "подпрозоречни", ама тука в БГ не съм виждал такива)

Накратко казано, опитваш се да промениш схемата на климатик, предназначен да прави топлообмен само в едната посока. Тая работа няма да стане. Разликата между натурален режим 'отопление' и 'охлаждане' (изключвам 'климатик като радиатор) изисква изцяло съобразен конструктивен дизайн, а не просто да смениш един 3-пътен вентил с 4-пътен.
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 8:12    Заглавие: Отговорете с цитат

elektrik216 написа:
(да е по-ефективен в режим на отопление отколкото в режим на охлаждане), но може да мине и без нея.
В такъв случай не се налага нищо да правиш по климатика ,просто го обръщаш,външната част се обръща и става вътрешна и ще получиш това което желаеш.
Върнете се в началото
Потърси "Прозоръчен климатик - ПОМОЩ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Прозоръчен климатик - ПОМОЩ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети