Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
схема на електромер
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
prakata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 0:50    Заглавие: схема на електромер Отговорете с цитат

здравейте.Искам да помоля некой, който разбира от електромери да ми обясни какво тре да представлява една схема на електромер?Т.е. искам да начертая схема на електромер,като показва как се измерва енергията във времето?Програмата с която искам да симулирам една такава схема е CircuitMaker.Знам че трябва да имам променлив ток,функция, която да умножава тока и напрежението и да ми дава мощностаа и във времето тая мощност да ми дава енергия.Ако някой може да помогне нека ми пише Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 0:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползвай търсачката - всичко е писано многократно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
prakata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 0:56    Заглавие: Отговорете с цитат

вече търсих в търсачката ,ама само се говори и всеки дава ъкъл, но няма примери,няма схеми.Затова се реших да пиша и бях сигурна че така ще ми кажете.Ама все някой тря да е симулирал такива схеми
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 7:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Търсели сте,да ама не Wink
http://www.qsl.net/lz4ny/tech/elektrom.htm

http://elearning-phys.uni-sofia.bg/~vtd/EM/2007-2008/A3%20-%20AC%20Verigi.doc

В гугъла е пълно със схеми и обяснения Wink .Кодова дума (електромер схема)! Успех!
Върнете се в началото
prakata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 9:37    Заглавие: Отговорете с цитат

аз това,което ми даваш като идея отдавна го прочетох, но не ми върши работа. В Google съм прочела всичко което ми е излезнало.На мене ми трябва информация повече за тази схема на CircuitMaker.Аз знам как функционира електромера и знам,че ми трябва амперметърр,волтметър,ватметър и тм др.Нов самата схема на Circuitmaker аз трябва съвсем по др. начин да я направя.Трябва да я направя с функционални блокове и схеми които да пресмятат тази мощност и да намират тази енергия с помоща на мулти метър.Незнам дали някои ме разбра,но ако има навитаци да ми помогнат нека да пишат.
Върнете се в началото
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

В OrCAD Capture / PSPICE се ползва библиотека ABM. Оттам с EVALUE се преобразува измерваното напрежение в друго с подходящ коефициент. За тока се прави същото, като тока се пропуска през шунт и се мери напрежението в/у шунта и пак с EVALUE можеш да промениш напрежението с коефициент. Двете напрежения умножаваш с EMULT. На изхода му получаваш мощността според съответните избрани коефициенти. Оттам нататък се слага интегратор за да интегрира мощността по времето, т.е. да се получи енергията - примерно INTEG от същата библиотека.

За CircuitMaker незнам, но е много вероятно да е подобно.
Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bakalin
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.pozitron.ru/blok_shem.htm
И умната ей. Нали е с учебна цел Smile Smile
Върнете се в началото
prakata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Да с учебна цел е.Благодаря ви много.Предполагам че за CircuitMaker е същото,сега ще опитам и дано стане. Wink
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

tropper написа:
В OrCAD Capture / PSPICE се ползва библиотека ABM. Оттам с EVALUE се преобразува измерваното напрежение в друго с подходящ коефициент. ...
Това е така но при чисто активен товар,За да се измери ъгъла между максимума на напрежението и тока ,би трябвало да има и таймер който се пуска и спира в зависимост от ъгъла между тока и напрежението,след това косинуса на този резултат трябва също да се умножи към получената мощност.И така става доволно трудна задачка.
Върнете се в началото
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 13:33    Заглавие: Отговорете с цитат

fikret написа:
Това е така но при чисто активен товар,За да се измери ъгъла между максимума на напрежението и тока ,би трябвало да има и таймер който се пуска и спира в зависимост от ъгъла между тока и напрежението...

При посочената от мен схема се умножават моментни стойности на тока и напрежението и произведението се интегрира. Това е точният израз за АКТИВНА енергия при напрежение и ток с ПРОИЗВОЛЕН характер.
Ако пък е необходима комплексната мощност, тогава вече става трудната задача.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "схема на електромер" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "схема на електромер" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети