Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Съседа ми краде ток
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ABPAM
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2008 20:31    Заглавие: Съседа ми краде ток Отговорете с цитат

Как мога да го хвана
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2008 20:32    Заглавие: Re: Съседа ми краде ток Отговорете с цитат

Как го краде има много методи на кражба!
ABPAM
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2008 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам по какъв начин, но за месец и половина, през който аз бях на Бургас и нищо вкъщи не бе включено, платих 140лв ток. От енергото казаха, че този съм го изгорил и че съседа ми НЕ краде ток. Но аз съм сигурен точно в обратното, защото с него много отдавна си имаме търкания.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2008 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш ли стена от апартамента която да е гранична с неговия ?
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2008 23:51    Заглавие: Отговорете с цитат

1. За къща или блок става дума?
2. Електромерът в двора ли е или навън?
3. Описание на приблизителното разположение, а най-добре-снимки.
4. Отделни табла с електромери ли имате или е едно за дватата електромера?

Имай предвид, че за да краде ток, включването му трябва да е някъде по линията между електромера и теб, по-малко вероятно, но не и невъзможно е, да е направена системата С ПОМОЩТА НА ЕНЕРГОТО, т.е. да са му щракнали кабела към твоята връзка, вътре в таблото. Ако е съвместно таблото, абсолютно е възможно ДА СА РАЗМЕНИЛИ ДВАТА ЕЛЕКТРОМЕРА, т.е. за него да отчитат твоите данни, а на теб-неговите. С какво се занимава този комшия? Едва ли е изразходил през лятото ток за толкова пари само от бойлера... С други думи-дай максимум информация.
Иначе, принципно можеш да се увериш дали краде като изключиш АБСОЛЮТНО, АМА НАИСТИНА АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ел.уреди и то най-добре в късните часове и провериш дали се върти електромерът. Оттам ако видиш нещо нередно, аз бих се посъветвал с адвокат как да процедираш. Лично аз бих се постарал да имам поне няколко души свидетели в момента на проверката и бих се обадил в полицията, уведомявайки ги за извършване на кражба, защото принципно краденето на ток от твоя електромер си е кражба и би следвало да се третира като углавно престъпление, НО НЕ СЪМ АДВОКАТ, ТАКА ЧЕ ПЪРВО ПИТАЙ ЮРИСТ КАК СТОЯТ НЕЩАТА!

Последната промяна е направена от emil74 на Чет Дек 11, 2008 23:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ABPAM
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2008 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, нямам.
Върнете се в началото
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 11, 2008 23:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Да допълня горното, което казах: Съветвам те да извикаш електротехник, за да прегледа на място инсталацията. Срещал съм доста куриозни начини на злоупотреба, включително в един апартамент, който е бил разделян, дори собственикът не знаеше, че един от контактите му е свързан на електромера на съседа и за малко не ме звънна токът, защото пуснах шалтера и реших, че мога да работя... Спаси ме само немският фазомер, който се включи в ръката ми преди да пипна каквото и да било.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 0:46    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.erp-pleven.bg/bg/za-klienta/chesto-zadavani-vaprosi.html

Ако сложиш някое кашонче вино насреща може и да ударя някое рамо. Embarassed Cool

Или бяхте на тези? http://www.evn-ep.bg/bg/faq/index.asp#Q12
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
за да имате възможност да ни уведомявате за случаи на незаконни действия, засягащи съоръженията на компанията.

А относно съседа при арменския поп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Този Аврам ,гледа да не си изтърка клавиатурата ,та ти очакваш кашонче. Думите му ги вадиме с ченгел ,пък иска помощ -да си се оправя !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Съседа ми краде ток" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Съседа ми краде ток" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети