Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Мога ли да заменя MAX3232 със MAX232

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
the_tianaa
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2008 16:16    Заглавие: Мога ли да заменя MAX3232 със MAX232 Отговорете с цитат

Имам една схема която е с MAX3232 а нея не мога да я намеря по магазините за части и мисля да е заменя с MAX232 прегледах PDF-четета и на 2 те схеми и мисля че би могло да стане но изкам мнение на някои които разбира повече от мен. (аз се занимавам с електроника от скоро)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RM
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2008 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Има едно положение при което не можеш да я замениш,
и при такава ситуация се използва 3232.
Чети пак датата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bongo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2008 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

един жокер - виж захранващите напрежения Wink
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 28, 2008 20:23    Заглавие: Re: Мога ли да заменя MAX3232 със MAX232 Отговорете с цитат

the_tianaa написа:
Имам една схема която е с MAX3232 а нея не мога да я намеря

Тази 'една схема' с какво ще си приказва?

По спецификация, "истинския" RS-232 трябва да ползва +12/-12 волта за управление на кабела; оттам и проблемите, както и популярността на тези чипове на Максим. Номера е, че в някои от чиповете има малък DC инвертор, който 'произвежда' 12 волта, пък захранването на чипа е само +5 В. (има винаги външен кондензатор впрочем за целта)

ОБАЧЕ:

В реалния свят, повечето PC-та могат чудесно да разчитат входящ RS232 поток, управляван само с TTL нива (около 5 волта и около 0 волта). Много любителски схеми например изобщо не си правят труда да поддържат 'истинския' RS232, а просто слагат по един транзистор да буферира TTL ниво и да приказва на PC-то.

Естествено този метод има и недостатъци - някои крайни устройства не 'вдяват' от ниските нива (но никога не съм чувал PC да не се оправя с тях!). Другото е, че с по-голям размах на напрежението се постигат по-добри скорости при дълъг свързващ кабел, а там +5 / 0V издишат...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2008 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

MAX3232 работи и на 3V. Това е хватката. Ама си я има по магазините? Просто виждам че е по скъпичка. 10лв. примерно. Ама защо трябва да е MAX3232? Видях че Борко(Пулсатор) предлага ST3232 на цена 1.9лв. Laughing
Потърси "Мога ли да заменя MAX3232 със MAX232" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Мога ли да заменя MAX3232 със MAX232" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети