Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на TV TEM модел TC2047LAS

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 18:42    Заглавие: Търся схема на TV TEM модел TC2047LAS Отговорете с цитат

зхахранване STR5412
Процесор MN15245FEK
памет MN1225
вертикал АН5521
PAL+RGB UPC1384
транскодер- TDA3592
останалото за сега е под ламарина.
Натресе ми я тази антика един познат , до сега съм правил доста но без схема , сега обаче имам проблем. Има звук , има OSD (то обаче от цифровия процесор направо влиза в платката на кинескопа и не минава през RGB чипа ) . Идеята ми е, има ли някой схема на този дарак , или поне описание на UPC1384. Да съм сигурен преди да си я поръчвам. Но най ми е интересно съществува ли такава схема из интернет пространството Smile
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако може да ти помогне http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=5403
Може и да ги имам на хартия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 0:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Трите, предложени от Noel схеми:
Royal Tv5106, CEP4011 Ch. A1, NEC FS-1530 или NEC FS2140SK
UPC1384=UPC1365 >това видях в Нета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако по-горните съвети не са помогнали.В сборниците схеми съм я виждал тази схема,доколкото си спомням.Че и под друга марка-TEC ли,Royal ли,RoyalLux ли,Anitech ли-не помня...Ония трите дето са много дълги на страни и са в 3 части.Надявам се да се сещаш и да ги имаш де...

Последната промяна е направена от Bojilov на Вто Окт 28, 2008 13:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Божилов ! Ще потърся из сборниците. Дано някой колега ги има. Горните смени нямат UPC1384. Направо ще взема да си поръчам чипа при следващата поръчка. То като ,че ли за първи път ще горим Smile
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

OSD доколкото се сещам беше по 2 цвята и то през отделни транзистори паралелни на основните видеоусилватели. Ако ще обсъжфдаме ремонта си направи отделна тема където и е мястото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Да така е OSD-то . Писах го за пояснение , защото модела е много дървен. Трябва ми схема на TV или описание на UPC1384 !!!
Мисля , че с ремонта ще се справя. А и без схема мисля ,че само ще пълним форума със спомени и догадки. Иначе нямам нищо против да пиша за резултата в края на ремонта.
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 20:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега ivpav, схемата на NEC FS1530 , която колегата emoome предлага е с UPC1365C, която е аналог на UPC1384C, но ако толкова държите на схема с UPC1384 вижте на HITACHI CPT2100 и двете ги има в обменника.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Търся схема на TV TEM модел TC2047LAS" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на TV TEM модел TC2047LAS" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети