Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
USB dongle. Как се управлява?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 15:45    Заглавие: USB dongle. Как се управлява? Отговорете с цитат

Трябва ми да си направя няколко устройства които да могат да изпращат информация през BT. Не ми трябва пълноценен стек, а само RS232 или PIM. Има ли готов чип който да може да изпълни тази задача? В заглавието съм написал USB донгъл, защото това ще е най-евтиното решение за BT частта.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

FTDI имат едни чипове - интерфейсни конвертори USB/RS232 или USB/ала-Центроникс. Аз съм ползвал втория с добър успех. Минимум външни елементи, няма нужда даже от Еепром, и си идват с техни драйвери да си приказваш с устройството.

Комет ги представляват тука, цените не са особено ниски но за малък "тираж", и като вземеш предвид колко малко външна логика трябва, вероятно ще ти излезе сметката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Под BT, Bluetooth ли имаш предвид? RS232 само TX и RX ли ще ползваш. Или искаш да се ползва на лаптопи които нямат COM порт.
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 19:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. Блутут. Не става въпрос за лаптопи а за серия малки устройства които през определено време пускат Бийм по PIM сървис на сдвоеното устройство. Не знам дали чиповете на FTDI могат да работят като мастър. Т.е., тук най-малкият проблем е USB управлението. Трябва чип с протоколен стек, който да може да се сдвои с устройството и т.н.

P.S.Малко неправилна идея съм подал. Или RS232 или OEX Push. PIM не става, че трябва да се заменя протоколния стек на визуализиращото устройство.
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 16:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Сори, не съм те разбрал правилно значи. Няма да ти свърши работа серията на FTDI - те са за устройства, не за мастъри (т.е. хъбове).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

До сега не съм имал проблем с FT232 да направя преход USB- COM за какваото и да е. Протоколи 485 422 също работят идеално с подходящия интерфейсен чип. По-нататък с блутут не съм си играл. Вече дали ще е master или slave си зависи от софтуера и комуникацията.
До колкото разбирам на теб комуникацията bluetooth -UART ти е проблема. Наскоро едим ме караше да му хвърлям данни от RS232 на 50 метра по въздуха. Бях се загледал в това от комета:
http://home.comet.bg/datasheets/Sena/ds_parani_esd1000.pdf
Обаче е скъпо и като разбра цената клиента се отказа от bluetooth-та Smile Реших му мача по друг начин.
Но ти ако държиш на bluetooth може да си поиграеш с него. Поне така съм разбрал твоя проблем.
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 28, 2008 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерил съм каквото ми трябва. TinyOS. Да завали снега и го почвам.
Потърси "USB dongle. Как се управлява?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "USB dongle. Как се управлява?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети