Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся счетоводител
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 12:35    Заглавие: Търся счетоводител Отговорете с цитат

Хора помагайте ако можете. Закъсал съм за счетоводител. Аз не разбирам и искам да си платя за да ми се върши работата. Проблема в момента е че ни свалят 10 кожи от гърба за смешно малко работа и на всичкото отгоре не ни вършат работата като хората. С един приятел сме регистрирали ООД. Двама сме и документите са .. да кажем средно по 10 на месец - 6 преводни нареждания за осигуровки и до 4 приходни/разходни фактури. Нещата са елементарни, еднотипни и канализирани. Няма нищо особено във фирмата освен един превод от чужбина 1 път на месец. Но и това е канализирано.

Търсим счетоводител може и онлайн. Т.е. надомна работа, по време когато му е удобно. Ние така или иначе вкарваме цялата информация в база данни. Мога да пращам по мейл всичко и той да ми връща по мейл. Нужен ние за:

1. Да ни осчетоводи документите и подаде данъчна или по-точно да я попълни и прати ако не е от София (но май е по-добре да е от София).
2. Консултации когато ни е нужно. Нямаме сложни въпроси. Аз съм програмист, той се занимава с предпечатна.
3. Да ни известява ако излезе някаква промяна в закона която нас ни засяга, най-вече за критични промени.
4. Не сме регистрирани по ДДС и нямаме намерение да го правим.

Фирмата ни е чиста и най-важното ни е да си остане така. Т.е. не правим нищо криво във фирмата и искаме да сме изрядни и пред НАП. Някоя друга глоба ще преживеем но да е достатъчно кадърен за да не прави пропуски че да ни вкара в някаква беля. Т.е. да знае какво прави все пак.

100% коректни сме и искаме да си плащаме и го правим без да мрънкаме, но нека да е за свършена работа и за знания, а не за не знам, не мога и провери си сам, за малко машинописна работа и за една автоматично генерирана декларация на края на годината пълна с нули. Т.е. трябва ни коректен човек срещу коректно заплащане. Питам вас понеже знам че повечето от вас са самоосигуряващи се и може би имате някаква полезна информация.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Хех,аз затва не си сменям счетоводителката от 94та досега.
Да попаднеш на свестен счетоводител е по-трудно отколкото да попаднеш на девственица в публичен дом. Wink
За София не мога да ти помогна.
Не се доверявай обаче на хора с които случайно си се запознал в odit.info
Не че имам нещо против сайта или хората,които се подвизават в него,но там голямата част от тях са "мани не думай".Иначе разбира се на приказки са голяма работа...
Същото се отнася и за лицето Преслав Недев,което масово си рекламира услугите из интернет и е собственик на тези 2 сайта-
http://www.vedomost.info/
http://nedev.biz
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 27, 2008 14:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Обади се на тези хора.Може да се разберете.
http://www.arexbg.com/
preslavnedev
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Търново / София

МнениеПуснато на: Чет Окт 30, 2008 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Същото се отнася и за лицето Преслав Недев,което масово си рекламира услугите из интернет и е собственик на тези 2 сайта-
http://www.vedomost.info/
http://nedev.biz

Яко мнение Laughing Laughing Мерси за линка Божилов, благодарен съм ти за популяризацията (SEO-то), което правиш
И подписа ти ми харесва Wink
Цитат:
В очите на завистливия-всеки успех е престъпление!

@Йода, за радост или съжаление на Божилов, не съм твоя човек, но мога да ти препоръчам колеги, стига да имаш желание Wink
Предпочитам да си подбирам клиентите, а и съм от хората, които "дерат 10 кожи", само защото са на принципа "не е важно колко бройки са фактурките, а как са показани, където трябва" - нещо като монтьора, дето ударил с чук калника, москвича запалил и майстора казал "Иляда леа"

И едно съветче, ако ми позволиш. Както Божилов каза, недей търси по-популярни имена, фирми и фирмички. Просто те си гледат големите клиенти, с големите абонаменти и не се занимават редовно с дребосъци като вас. Но за сметка на това, можеш да се обърнеш към някоя кантора за годишно приключване и да ти свършат работата на куп. А за осигуровките, да станете членове на някоя от осигурителните каси. Около НОИ (на Стамболийски) има такива, които биха ви вземали между 5 и 20 лв на месец на човек за подаването на данните (приемам, че нямате наети от вас хора на трудов договор, а сами си работите). А за годишното приключване - там е на пазарлък - можете да намерите и за 150 лв., и за 240 лв., и за 2400 лв.

И малко акъл - за твоята работа, и на колегата ти, помислете, дали не е лошо вашето ООД да ви "наема" като подизпълнители за дадена поръчка - предпечата, дизайна и сорс кода са "авторски произведения" по смисъла на ЗАПСП (чл.3 ал.1 т.1 и чл.3 ал.1 т.9) откъдето ефективното ви данъчно облагане, при ваше желание и сметки със счетоводителя, който наемете, може да падне на 6%.

За съжаление при такова "наемане" се плащат осигуровки, след приспадането на необходимо присъщите разходи (40%), само защото са създадени по поръчка.

За догодина съществена промяна в данъчните закони, за момента няма. По проект осигуровките ви ще "паднат" с около 2%, ако случайно не увеличат сумата за минималния осигурителен праг. За момента поне в проектите ги няма.

Колкото до превода в чужбина, който го правите един път месечно. Хубаво е да го кажете на вашия счетоводител точно за какво става дума - ако е за софтуер или е реклама, имайте предвид, че трябва да платите ДДС за това, което пазарувате, независимо, че не сте регистрирани по този закон. Можете да погледнете чл.91 ал.3 от ЗДДС, неприятна работа, но какво да се прави. Да ти дам пример - Гугъл Адуордс, а гугъловци ще ви фактурират без ДДС, но най-вероятно сте разгледали тази страничка.

@Божилов, още веднъж, мерси за рекламката на сайтовете Wink)) Нали знаеш, колкото по-голям трафик, толкова по-добре Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 30, 2008 19:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Преславе,ти да не седиш по цял ден в гугъл и да гледаш кой и къде из необятния интернет е писал нещо за тебе и твоите сайтове та веднага след индексирането на темата се появи в този форум Question
Щото обикновено новопоявилите се хора във форума имат някакъв технически проблем,а на тебе гледам не ти е изгорял телевизора...
Виж сега-чел съм доста твои писания,имам някакви наблюдения относно отношението ти към клиентите и разбиранията ти за тези неща,като отзивчивост към клиента и т.н.,към определени твои визии по икономически въпроси и т.н. и като цяло си ми леко неприятен.Предпочитам да казвам нещата на хората в очите за кого какво мисля.
В което не мисля че има нещо лошо.Нали така?
Второ-мисля че някои неща и знания ти куцат.
Споко-за 99% от "счетитата" мисля така-като цяло тази професия и хората които я вършите сте ми неприятни.Нещо като хапчетата-горчиви но без тях не може в определени случаи.
Надявам се да ми промениш коренно (на 180градуса) мнението по тези две неща.Може и да греша-не го отричам.
Трето-не мисля че дейността ти е особено голяма,крупна и т.н.Моите визии за "крупна" са съвсем други.
Както и да е-във форума в момента няма нито едно "счети"-така че се радвам че добре си ни дошъл.Нито пък има хора,които да си имат някакви по-сериозни познания по въпроса.А теми по подобни въпроси тук изникват.Така че ще се радвам ако редовно посещаваш форума и помагаш,когато и с каквото можеш.Така че в най-лошия случай ако ми се потвърди мнението за теб-ще имаме класическия случай на приказката в която "в царството на слепите и едноокия е цар".А ако съм грешил-толкоз по-добре!Надявам се искренно да е втория вариант.
Так че имаш моето "Добре дошъл!" Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
preslavnedev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 30, 2008 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре заварил Божилов Smile

За този форум, нямах никаква представа до днес Smile)))
Какво да се прави, от време на време поглеждам това и идва любопитството. По същия начин със се чудил откъде накъде във форум "Алфа Ромео" идват да гледат прогнозата за времето... Хора всякакви Wink)

За "крупните" работи, мерси, не е за мен, поне все още Smile))) Имам малък кръг клиенти, с които предпочитам да работя и са ми достатъчни.
Дето е приказката, всеки трябва да си знае нивото. Не е проблем да "порастна", да наема хора, които да ми вършат моята работа, но не искам Smile

Колкото до знанията, ако някога кажа че знам всичко, значи е време да сменям професийката. Стигне ли се до там, много бързо се пада, че и болезнено.

За визията по "икономическите въпроси" Wink))) много е вероятно да се разминаваме и от там да идва това "леко неприятен" Wink, предполагам и за политиката ще сме на такива различни позиции Wink
За счетитата. Тук съм съгласен напълно с теб. Трудно се намират хора, особено които да си вършат добре работата. И не само да си я вършат, но и да дават добри предложения Wink Между другото, какво ти е мнението за адвокатите? Същото ли е като за счетитата? Един горчив хап?

Колкото до отношението към клиента... ако наблюденията ти са от Одит.Инфо Smile мисля че бъркаш. Същото ми е отношението и в Лекс.БГ, че и в моя сайт (към питащите във форума). За общи насоки, за сламка, никакъв проблем, но консултацията, за въпроси тип "Ела ми свърши работата" от колеги... ще извиняваш, прекалено мек съм Wink

А по тематиката на форума... изгоря някакъв кондензатор на дъното на домашния компютър - една от онези малки джавки до РАМ паметта. Таратайка е машинката, но още има живот в нея.
Та в понеделник, ще го нося някъде, но ще се радвам да ми препоръчате сервиз или човек, който да си разбира от работата, за да пипне. Все пак нищо не разбирам от тази част. Разбира се, препоръките нека са на бележки, за да не става рекламна темичката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 30, 2008 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда,и за адвокатите мисля същото. Wink
Значи понеже се появи в сайта пък аз бех писал за тебе -ситуация "Говорим за вълка,пък той в кошарата."-аз бях длъжен да кажа-защо аджеба съм казал така и съм препоръчал да не "ходи" при тебе.
Пак казвам визията ми за тебе и за уменията ти е изградена въз основа на наблюдения,като страничен наблюдател,човек,който чете какво пишеш из интернет-обществата,дебатирали сме из няколко форума ли,блога ли-вече не помня точно къде и точно за какво и т.н.,но като човек,който си няма особено голямо понятие от счетоводство(говоря за мене си)...
Затова и съществува голяма веротност преценката ми да е грешна.Аз преценям като клиент-както и на теб (или на мене) не ти харесва намусената сервитьорка в кафенето или доктора,който се консултира за нещо,което трябва да е учил уж по телефона (съвсем случайни примери давам,с които не визирам нищо),но дефакто ти никога не си бил нито сервитьор,нито доктор.
Затова и възможността преценката да е грешна в случая е огромна.
Виж ако иде реч за техническите познания на човек-мога да го преценя достатъчно точно и ясно на 100% по 2 негови приказки или по майсторлъка му,като го видя.И си държа на думата-процентите са 100%.
Но за подобни неща и материи,кои ги не разбирам особено много и познанията са ми лаишки-не си държа на думата-съвсем спокойно мога да си върна думите обратно и да се извиня.
Много е вероятно да съм сгрешил и си го признавам.

Както и да е-за ремонт-зависи за кой град иде реч-виж стикнатата тема в раздела за търсещите майстор.
И от Търново и от СФ има достатъчно добри колеги специалисти.

Последната промяна е направена от Bojilov на Чет Окт 30, 2008 20:56; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
preslavnedev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 30, 2008 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрахме се Smile
Хм... явно трябва да помисля как се държа по форумите Wink))

За @Йода, дойде ли времето за пазарлъка със счетоводителя, не се навивай без договор - на черно Wink Все пак трябва да има някаква отговорност за това кой какво прави.
Върнете се в началото
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Окт 30, 2008 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега разбирам за каква реклама пишеше. Сега, причините да подам тук молбата си са:
1. хората посещаващи форума са горе долу в моето социално и икономическо положение,
2. имам им доверие.

И ако съдя по написаното от теб доверието ми се оправдава. Например:
preslavnedev написа:
а и съм от хората, които "дерат 10 кожи"

или
preslavnedev написа:
И малко акъл - за твоята работа, и на колегата ти, помислете, дали не е лошо вашето ООД да ви "наема" като подизпълнители за дадена поръчка - предпечата, дизайна и сорс кода са "авторски произведения" по смисъла на ЗАПСП (чл.3 ал.1 т.1 и чл.3 ал.1 т.9) откъдето ефективното ви данъчно облагане, при ваше желание и сметки със счетоводителя, който наемете, може да падне на 6%.

За съжаление при такова "наемане" се плащат осигуровки, след приспадането на необходимо присъщите разходи (40%), само защото са създадени по поръчка.

Т.е. грубо казано данъци от 15 на 6% но осигуровки от 0 на 40%, с други думи ако последвам акъла ти ще се наложи да платя около 3 пъти повече. Това добронамерен съвет ли беше?

Не исках да коментирам сайтовете защото от многото и всеобхватно инфо там нямах време и нерви да се ориентирам в тях. В последствие разбрах каква е причината за всеобхватната информация. Ако не се лъжа собственоръчно направени и собственоръчно обновявани (Joomla). Сайтове които публикуват реклама разчитат на брой посещения. Т.е. ориентацията им не е професионална, а подобно на жълтите издания живеят от рекламата. Това говори лошо за професионалната ти реализация и обяснява защо така ревностно следиш показанията на броячите. Освен това ако не се лъжа (виж скрийншота) залъгваш търсачките и манипулираш броячите. От счетоводство не разбирам но това го поработвам от време на време.

Та в общи линии мога само да подкрепя мнението на Божилов и в този смисъл му благодаря за предупреждението. Именно хора като теб искам да избегна. Моите фактури не са от пране на пари и злоупотреба с фондове и не е нужно да се показват по определен начин на определени хора. Както вече писах документите ми са със 100% чист произход. Освен това 30 лева на час е една предоволна надница (4800 лева при 160 часа) и не смятам да толерирам хора с посредствени знания, които се опитват да вземат повече. Моите уважения към професията но всяко нещо си има граници. Аз получавам пари за свършена работа и търся счетоводител на същия принцип.

Мога да изпиша още пет страници с препоръки и оплаквания но не е в това смисъла.

Между другото адвоката върви комплект със счетоводителя. Реших че 250 лева за регистрация в агенцията по вписванията ще му дойдат малко в повечко. В крайна сметка и за мен трябва да остане нещо.

И като ходиш за ремонт на компа гледай да не попаднеш на някой който мисли като теб.
preslavnedev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 31, 2008 1:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, така е Smile) Броячите са си съвсем коректни Smile
Че е Джумла сайта, джумла е Wink За рекламата Smile)) Абе ядва се, но да се издържа човек от това Smile)) ей сега. а и не е моя бизнес Wink По-добре като досега да си чеша крастата и да се занимавам с глупости.

@Йода, направих грешка тук, че обяснявах като за пред икономисти. За това ще дам един конкретен пример Wink))

Но да се разберем - за 0% осигуровки, няма такъв филм. Може да се поизмисли нещичко, но е "заобикаляне" и направо да си го кажа, игра с огъня.
Най-безболезнения вариант е да се самоосигурявате със съдружника ти, откъдето на месец се плаща на калпак 75.60 лв с право на болнични Wink

Да приемем, че за година с ортака сте изкарали 20 000 лв и нямате разходи никакви - за да се смята лесно Smile

Вариант 1.
Казали сте, че нямате възнаграждение, а вие през фирмата си плащате само осигуровките. Това е най-лесния начин за едно счети, на което не му се занимава -

В този случай - 20 000 * 10% - 2000 лв корпоративен данък (данък печалба).
Да ама в "касата ви" излиза че ви остават още 18 000 лв, които сте ги похарчили. Не можете да намерите (или счетито ви да намери илиянски фактури) и казва "Трябва да разпределяме печалбата и плащаме дивиденти, за да се знае, че сте имали някакви пари с които да живеете, а и да покажете как сте си платили личните осигуровки, които ги дължите на вашата фирма".
или подредено:

Приходи - 20 000
Разходи - 0
Данък 10% - 2 000

В касата на фирмата се виждат 18 000 лв, а ако сте ги похарчили по кръчмите, се стига до "разпределяне на печалба и дивиденти", като данъка върху дивидентите е 5% - 900.00 лв (от 18 000)

Всичко до момента:
Данък печалба - 2000.00
данък дивидент - 900.00
--------------------
общо платени - 2900.00

Ефективно данъчно облагане - 14.5% (2900/20 000)

Вариант ІІ
Счетито ви е съжалило и е казало - абе дай ще им пиша една заплатка на минимума, колкото да не се набутват хората с осигуровки - т.е. 320 лв на месец на човек - 7680 лв на година - да има разходи.

От там сметката ти е следната:

Приходи - 20 000
Разходи - 7 680
----
Печалба - 12 320
Данък 10%- 1 232 лв

Освен тях, от тази заплатка 320 лв на човек - годишен данък, без разбивките помесечно за двама ви 394.46 лв

Платен до момента общ данък (фирмен и личен) - 1626.46 лв
освен това показвате и доход 320 лв. за да се усмихнат банкерите, ако ти потрябва някакво леко заемче.

В касата на фирмата се виждат 11 088 лв, а ако сте ги похарчили по кръчмите, се стига до горната приказка с дивидентите и данъка - 554.40 лв

Всичко до момента:
Данък печалба - 1232.00
Личен данък - 394.46
данък дивидент - 554.40
--------------------
общо платени - 2180.86

Ефективно данъчно облагане - 10.91 % (2180/20 000)

Вариант ІІІ - най-лошият подвеждащ от мен

Авторски хонорари, защото вашата дейност го позволява - 400 лв на месец на калпак - за година за двама ви - 9600 лв

Приходи - 20 000
Разходи - 9 600
----
Печалба - 10 400
Данък 10%- 1 040 лв

Освен тях, от тези авторски хонорари 400 лв на човек - годишен данък, без разбивките помесечно за двама ви 394.46 лв

Платен до момента общ данък (фирмен и личен) - 1434.46 лв
освен това показвате и доход 400 лв. за да се усмихнат още повече банкерите, ако ти потрябва някакво леко заемче.

В касата на фирмата се виждат 9 360 лв, а ако сте ги похарчили по кръчмите, както при втория вариант, се стига до горната приказка с дивидентите и данъка - 468.00 лв

Всичко до момента:
Данък печалба - 1040.00
Личен данък - 394.46
данък дивидент - 468.00
--------------------
общо платени - 1902.46

Ефективно данъчно облагане - 9.51 % (1902/20 000)

И в трите варианта осигуровките са си едни и същи - на минимума, по 75.60 лв на калпак месечно, щото съм ви дал акъл, да се осигурявате и за болнични, че всичко се случва....

Колкото до "данък дивидент", при тези обороти може да се пропусне, защото никой няма да обърне внимание на някакви си 18 - 20 000 лева в брой. А като се пропусне това - картинката не е кой-знае колко различна за "подвеждащият" ми съвет Wink)

Като числа, за "по-ясно виждане":

І вариант - 10.00 %
ІІ вариант - 8.13 %
ІІІ вариант - 7.17 %

И трите варианта, посочени от мен са "100% легални". Колкото до надницата - 30 лв на час Wink не е зле Smile при мен е същото число, но в евро Wink има и разни други "оскъпявания", на които нито им е мястото нито им е времето да ги коментираме тук.

И все пак, успех в търсенето на хора, не като мен Wink))
А за 250 за регистрация в Агенцията по вписванията... хм... при адвокатите е толкова. За пререгистрация върви около 150 лв., но това не е счетоводна работа.
Не го знам какъв е колегата, че се е захванал и с това, но за мен това не говори хубаво. Всяка жаба трябва да си знае гьола. Пък в края на краищата всеки си прави сметките. Както не е задължително ползването на услугите на адвокат, така не е задължително и на счетоводител (с изключение на годишното приключване, но пък върху това изключение няма никакъв контрол Wink)

@Йода, ако искаш си направи същите сметки, като към данъците прибавиш и осигуровките (1814.40 лв на година) и ще сметнеш "данъчно-осигурителната тежест" Wink

За другите четящи тази тема - Горните три примера не се отнасят за ЕТ. При тях облагането е осигуровки върху печалбата и каквото остане от тях - 15%. и това боли... но... държава...

Та моето "кожодерство" идва от това - да ги правя тези сметки и да предлагам вариантите Wink, като при третия Wink)) има и какво още да се пипне - специално за твоя бизнес, а не за бизнеса на съдружника ти. Все пак софтуер (сорс код) един път пишеш и не почваш отначало. Но както и да е Wink

И да завърша Wink)) по "адвокатски":

Съдържанието на горните редове не представлява становище или съвет. Не нося отговорност за предприемането на специфични действия, основаващи се на съдържанието им. За предприемането на конкретни действия следва да се потърси конкретен съвет.
Върнете се в началото
Потърси "Търся счетоводител" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся счетоводител" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети