Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Някой познава ли този трансформатор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 20:52    Заглавие: Някой познава ли този трансформатор Отговорете с цитат

Познат ли е на някого този трансформатор:

Нямам спомен от какво е, не съм сигурен дали е мрежов, нещо много малки ми се виждат съпротивленията на намотките:
1-2 26 ома
3-5 8.5 ома
6-7 2.4 ома
4 е средната точка на 3-5
6-7 не е с емайлиран проводник, а монтажен с ПВЦ изолация.
Тези съпротивления са мерени с мултицета. При измерване с RCL измервател излизат десетки килооми. Предполагам някой от двата уреда се влияе от индуктивността на намотките.

P.S. В момента страниците се отварят много бавно - по около минута. При вас така ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 21:13    Заглавие: Re: Някой познава ли този трансформатор Отговорете с цитат

Трафа според мен е мрежов и подобен се използва в принтерите за правец 8 на принтера му викаха детелинката.. (може и да греша) Smile а по отношение на станиците наистина мн по-бавно от нормалното 10-25 секунди,преди 0.5-1!InnovaTek-BG.nEt
P.S. според мен е от хостинга.... на др. страници кърти!
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвсем нормално се зареждат при мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом разполагаш с мост измери индуктивноста,а не съпротивлението.Това е начина по който можеш да се ориентираш.Приемаш намотката с най-голяма индуктивност за първична.Мериш и другите намотки,делиш индуктивноста на първичната намотка на индуктивноста на всяка друга намотка по отделно и получаваш коефициента на трансформация за всяка намотка.
Примерно първичната намотка има индуктивност 440мН,една от "вторичните" има 44мН получаваш коеф.10,делиш напрежението което ще подаваш на първичната-220в на коеф. 220/10 ->получаваш вторично 22в и така за всички намотки.Ако ти се получават някакви странни напрежения вероятно трафа не е мрежов или намотката която си определил като първична всъщност е вторична повишаваща.И все пак първия път го пусни през някаква лампа.
Пс.Връзката към сайта е много зле тази вечер.
Пс. Не мога да преценя от снимката колко му е размера,ама ми мяза,че ще вади едно 24в и някви други Laughing

Последната промяна е направена от nobodyshadow на Чет Окт 09, 2008 23:05; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен бави зареждането, но около 10-15 секунди.. преди около час беше по- зле.
За трафа- да, познаваме се Laughing . Така де- виждал съм подобен, но трябва да се сетя кога и къде.... върти ми се нещо за лампово изпълнение, ама убий ме- не мога да се сетя защо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Включи го в мрежата и ще разбереш. За начало първичната през лампа. Но си мисля че ще стане за усилвател.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 11, 2008 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е толкова малко 26 ома 1-2
аз имам едни 150ватови пак с вит магнитопровод дето са им по 14-15 ом първичните намотки.
Върнете се в началото
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Нед Окт 12, 2008 1:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мене направо си е мрежов , тва 26 ома си е бая нещо, мисла че на трафовете на ония големите руски телевизори ( с по 7 лампи и малко повече транзистрои - ТЕМП 714 , ЭЛЕКТРОН 738 и др.) съпротивлението на първичната намотка беше 3-4 ома (мерил съм го одавна може и да бъркам но нещо такова си спомням).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Окт 12, 2008 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

andrey1988,не бъркаш-тамън 4 ома е.
Въпреки че както по-нагоре вече се каза-важна е индуктивността,а съпротивлението не е меродавно.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Някой познава ли този трансформатор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Някой познава ли този трансформатор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети