Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Връзване на говорители без загуби
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 18:07    Заглавие: Връзване на говорители без загуби Отговорете с цитат

Та въпроса ми е дали се разваля качеството за звука при последователно или при паралелно връзване на високо говорители.Моля ви, без да ми обяснявате за омовете и съгласуването.Интересува ме само за честотната лента ,изкривявания и динамиката как се променят ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 20:01    Заглавие: Re: Връзване на говорители без загуби Отговорете с цитат

От тестове съм виждал, че при високочестотните се наблюдава спадане на високите в горната част на диапазона по простата причина че 1ния става като филтър от 1 ви ред на другия и обратното.За басове и средночестотни мисля, че няма проблеми поне аз не съм забелязал, а доста колони съм правил.Кажи каква ти е идеята да измислим вариант.
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

М… това е идеята.Имам говорители 40 W на 4 Ом.И стъпало 100 W(Така пише но не вярвам да е толкова) с изходи 4 и 8 Ом.Чудя се дали да ги вържа в паралел със съпротивление( не ме бърка че ще падне мощността) или последователно на 4 Ом - вия изход.Но в никакъв случай да не ми се влошава качеството на звука.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 20:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама неразбрах пак какви говорители имаш и кои ще са последователно!?
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ69VN - сетих се че ще ми отговориш най на пред.Два броя говорители по 40W 4 Oм на един канал 100W .Срещал съм следната аномалия .Връзвам два говорителя в паралел и се получават големи изкривявания.Обръщам на единия полиаритета спрямо изхода на НЧУ –то и свирнаха нормално.Според мене говорителя не е само филтър по друга проста причина че като се връща мембраната се получава като генератор (магнит и намотка).Мисля че все се връщат някакви обратни токове които ще оказват влияние както и да ги вържа.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 20:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак не ми каза говорителите какви са марка модел и най-вече Басов,Среда или високочестотен!?Ем отговарям бързо като съм пред компа че то при мен не е една беля
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 20:45    Заглавие: Отговорете с цитат

ВГ -http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=3608
НЧУ - http://www.dekom.bg/?page=product_details&structure=Products&instanceID=3506&FCID=FCe85a7c9f2e75928a5886a988a6532999
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 21:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Toва са авто говорители!Няма как да ги вържеш последователно ще стане голяма БОЗА освен ако не разпоиш високочестотния и да не го прекараш през отделна верига..но пак не е добре!За какво ти е да ги вързваш последователно за мощност ли ?Най-добре ги вързваи по 1 на канал!Директно и няма да го усилваш.....
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става. На канал са по два.Затова ми дойде идеята паралел със съпротивление (мощно) да речем към 6 Ом.Но не съм сигурен тогава пък каква боза ще стане

Последната промяна е направена от mitcd на Пет Сеп 05, 2008 21:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

В какъв смисъл нестава ? те в кутии ли са ? как ?
Потърси "Връзване на говорители без загуби" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Връзване на говорители без загуби" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети