Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
biema w330II

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
selqninbg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 11:40    Заглавие: biema w330II Отговорете с цитат

Купих си въпросния продукт чисто нов от ljclub но не свири достатъчно силно.По акталог захранва 300 вата на канал а аз сам вкл. 100 вата домашна колона и давам на 6/10 от скалата на усливатела и вярно,че е силно но според мен на 1/3та от скалата на копчето за усилване колоните трябва да работят на мах а по на горе да гармат.Варзал сам дом.предусливател и си помислих че може тои да е проблема и за това вързах направо към компа усилвателчето но тогава дайе по слабо свиреше.уинампа и саунд картата са на мах.
П.С. скалата на усливатела е в дб и маха е 0ла дб

Exclamation Arrow Коригирай си заглавието съгласно правилата на форума Exclamation И поста също-от купищата грешки Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

E че то 100 вата колона и на хиляда вата няма да свири като 300 ватова на 100 вата. Освен да премериш мощността на изхода. То може и да не е реално 300 вата. Освен това ако не си постигнал клипинг (да почне да криви) не може да си съвсем сигурен че е на максимума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
selqninbg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 14:02    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен инпут сигнала не е достатъчно силен,но незнам как да го направа по силен при положение,че плайера и саунд картата са на мах
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 14:31    Заглавие: Отговорете с цитат

selqninbg написа:
според мен инпут сигнала не е достатъчно силен.....

Именно за тези усилватели им трябва пулт който по стандарт си има над 1V изходно или някакъв пред-усилвател!Ако караш с вградена звукова карта,пък и да не е то пак нивото е дори под това за домашни усилватели!Още повече, че този амп не е за домашни колонки!А те каква марка са и колко ома ?
selqninbg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Картата действително ми е вградена на асус, а колоните сам ги правил аз,но знам,че са 200 вата мах 100 вата реална мощност на 8 ома са,а за предусилвател имам домашен еквалаизер,но явно и той не изкарва дост. мощен сигнал кам амп.Казвайте какво да права и как мога да излеза най-тънко от тази ситуация плс Confused
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 17:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Варианти..
1) правиш транзисторен предусилвател с нужните параметри и качество
2)купуваш си DJ ски пулт от сравнително евтините.. препоръчвам ти NUMARK 1050 всички под този ценови клас са фрапантно по-зле!
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям ,тези стъпала се клатят с поне 1Veff ,може и повече ,тоест ниво към +3-+6 dBm ,повечето мишпултове го имат ,но звуковата карта едва ли. После ,обаче да не плачеш ,че са ти заминали колоните ! Wink
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 18:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и един друг момент на пулта му трябвя входно ниво 600-800мV по стандарт 775!Обаче се получава така, че масово соунд картите като изключа моделите от класа на m-audio нямат дори и 400мV.И пак ще си на "никъде" макар и по добре от сега!Аз затова си правих USB соунд карта която вдига до 1V,защото като ходя да пускам с лаптопа ме дразни, че на пулта входното нивото е доста под нормалните!
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 05, 2008 18:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си Yamaha MG8/2FX и няма да имаш проблеми !
Върнете се в началото
selqninbg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 06, 2008 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко да ме светнеш по въпроса USB soundcard от каде се купува/прави/,кой модели са читави и за какви пари говориме защото ако трябва да набивам мн.ще го отложа за по нататък,се пак не сам си зел биема защото са най-добри, а защото са на приемливи цени спрямо наще стандарти Wink

http://www.audiosfera.bg/index.php?show=browse&prodid=21 това дали е един от вариантите за решаване на проблема или долния ще помогне повечко/а въпросчето за усб картата остава защото искам евтино да се оправа с тая работа/
http://www.audiosfera.bg/index.php?show=browse&prodid=26
Върнете се в началото
Потърси "biema w330II" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "biema w330II" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети