Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ПОМОГНЕТЕ МИ ЗА НАПРАВАТА НА ТОНКОЛОНА !
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
unreax
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 09, 2008 13:35    Заглавие: ПОМОГНЕТЕ МИ ЗА НАПРАВАТА НА ТОНКОЛОНА ! Отговорете с цитат

Здравейте! поръчах си на дърводелец да ми изреже отвори за говорители и общо взето да ми направи плоскостите които аз ще ги сглобявам и ще се мъча да си направя тонколона като имам 2 нискочестотни говоритела. Та искам да попитам ако има някой компетентен в тази област да ми каже как да си уплътня хубаво кутията понеже аз ще си я сглобявам със видий, със силикон по ръбовете и дунапрен по вътрешните стени(казаха ми че така се правело) ... и също така по какъв начин да поставя бас рефлектора вътре в тонколоната защото дупката която съм поръчал да ми изрежат за него е 6см. Незнам дали е достатъчно ако някой може да ме посъветва да сподели. Говорителите ми са тези: http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/dragster-dse-662 бачкам в една автоморга и ги изрових от там, не че съм си ги копувал.

Предварително Благодаря ! Very Happy

Последната промяна е направена от unreax на Нед Авг 10, 2008 13:58; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Съб Авг 09, 2008 13:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Регистрирай се в този форум и прочети има доста теми с отговорите които ти трябват:
http://www.bgaudioclub.org/forum/index.php
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Авг 09, 2008 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Има доста да прочетеш за да се получат колоните и поразгледай говорители от рода на Vizaton & TVM..
krasiorocknroll
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 13, 2008 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето това може да ти е от полза
http://www.lalena.com/Audio/Calculator/Inductor/
http://www.the12volt.com/caraudio/crosscalc2.asp
niki vb
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 14, 2008 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Прегледай и този сайт,цък, има полезни работи. Но не слагай дунапрен, виж някаква шумоизолираща вата или в някой магазин за говорители продават точно вата за тонколони, а за уплътняване на сглобките става с кит за дърво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Edward
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2008 13:04    Заглавие: Re: ПОМОГНЕТЕ МИ ЗА НАПРАВАТА НА ТОНКОЛОНА ! Отговорете с цитат

unreax написа:
Та искам да попитам ако има някой компетентен в тази област да ми каже как да си уплътня хубаво кутията понеже аз ще си я сглобявам със видий, със силикон по ръбовете и дунапрен по вътрешните стени(казаха ми че така се правело) ...

Този, който ти е казал, е пълен безхаберник и само ти е взел паричките. Кутия за тонколона се прави само по един начин - лепене. както и да я уплътняваш после, все ще дрънчи. Трябва да се разглоби и да се залепи както трябва, ама не от същия дърводелец - дилетант!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2008 21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами,много хубаво се уплътнява даже.Силикон и дълги рапиди и заспива.Четири броя имам правени в къщи с 12' говорители.Нищо не дрънчи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2008 23:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Лепило за дърво Хенкел Момент + правилно изрязване и дибли и никакви "видии" и силикон!
Върнете се в началото
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 23, 2008 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Я и вие сега обяснете защо.Че съм ви подкарал по домова книга тука.Слушам.Можеш спокойно да пропуснеш частта с последните 1000W RMS озвучителни тела които си проектирал,изработил,патентовал и на 16Hz 37Db при кабел с посока се чува дрънчене.Бг Аудио клоунадите не ме кефят.Та викам обясни по-подробно защо не трябва.
Върнете се в началото
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 23, 2008 8:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което съм изброил при добра изработка е напълно достатъчно и не се разхлопва с времето!
Върнете се в началото
Потърси "ПОМОГНЕТЕ МИ ЗА НАПРАВАТА НА ТОНКОЛОНА !" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ПОМОГНЕТЕ МИ ЗА НАПРАВАТА НА ТОНКОЛОНА !" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети