Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ с Eagle 5.0.0 и един елемент

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jacket
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 9:38    Заглавие: Помощ с Eagle 5.0.0 и един елемент Отговорете с цитат

Здравейте, правя платка за едно изделие, като използвам Eagle 5.0.0. Доста ми е удобна и има огромна база данни с елементи, но точно това, което ми трябва се оказа, че го няма и не се намира никъде в нета готово. Елемента е китайски и представлява 8 RJ45 порта на едно шаси, точно както на 8 портовите суичове (картинка). Имам документация на pdf с размери и отпечатък на платката, но не мога да го направя в Eagle... Ако някой може да ми помогне съм съгласен и да платя дори, просто ми трябва, а едва ли печатниците за платки ще искат да го направят.

Освен това можете ли да ми препоръчате някаква печатница за платка в София, където да са съгласни да доработят проекта, понеже съм сигурен, че не съм го направил 100% правилно Embarassed Срещу заплащане естествео Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 9:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Все си мисля, че всяка една (по-сериозна) платкаджийница би ти предложила и такава услуга.
Друг е въпроса, че е по-вероятно да ти предложат директно по твое "задание" да ти направят проект, а не да доправят и преправят ако е нужно това което ти вече си творил (по-лесно и сигурно е, а и е по-ясно кой носи отговорността в случая).
В раздел "Общи ...." има поне няколко теми за платки и платкаджийници където може да се намери и това за което питаш (адреси и начин за контакт), а има и Google. А словосъчетанието "печатница за платки" ми е малко странно Smile.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RISC
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Eagle 5.0.0 не е най-новата версия. От сайта можеш да си свалиш последната, която е 5.1.0.

Иначе пак на сайта [1] има доста библиотеки съдържащи RJ-45-нещо-си, които евентуално биха могли да ти свършат работа.

Ако и там си търсил остава сам да си направиш библиотека или да включиш в съществуваща такава, елемента който ти трябва. Как става това е описано много добре в документацията на Eagle - Eagle Tutorial [2] и Eagle Manual [3]. Първият е по-сбит и подходящ за новаци, вторият е по-подробен. При първият .pdf отиваш на стр.61, раздел 17. Libraries и четеш, при вторият на стр.50, раздел 4.4 The Library Editor Window, както и на стр.154, гл.8 Component Design Explained through Examples.

Обърни внимание, че [2] и [3] за за четвъртата версия на Eagle, но ще ти свършат чудесна работа защото разликите не са големи. За петата версия за сега май има литература само на немски [4].

----------
[1] http://cadsoft.de/cgi-bin/download.pl?page=/home/cadsoft/html_public/download.htm.en&dir=eagle/userfiles/libraries
[2] ftp://ftp.cadsoft.de/eagle/program/4.16r2/tutorial-eng.pdf
[3] ftp://ftp.cadsoft.de/eagle/program/4.16r2/manual-eng.pdf
[4] ftp://ftp.cadsoft.de/eagle/program/5.1/elektro-tutorial.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Помощ с Eagle 5.0.0 и един елемент" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ с Eagle 5.0.0 и един елемент" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети