Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Sony Ericsson K550i не се включва

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 02, 2008 9:20    Заглавие: Sony Ericsson K550i не се включва Отговорете с цитат

Имам телефон Sony Ericsson K550i, който съм купил преди 4-5 месеца. До сега работеше без проблем(до вчера). Изключих го, за да не хаби батерията, понеже пътувах. Когато го включих, той започна да се самоизключва след 20-ина секунди. Първо светваше бял екран и после се рестартираше, като при това прекъсваше и забравяше текущата изпълнявана функция-ако пееше плейър, просто се изключваше и следваше рестарт.
Изключих телефона и го включих след няколко часа. Правеше същото, а аз го оставих така-да работи рестартирайки се. Когато го погледнах след известно време, беше се изгасил трайно и единствената реакция на опитите ми да го включа беше шесткратно примигване на някакъв червен светодиод, разположен под пластмасата за инфрачервения порт. При първоначалното забиване, батерията беше пълна на 97%. Не реагира на включване към USB.
Въпросът ми е дали е възможно да е тотално дефектирала батерията или е за гаранционен ремонт-батерията е единствената повреда, която не се покрива от гаранцията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bongo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Съб Авг 02, 2008 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат

На 80% проблема е софтуерен,но най-добре в сервиз....
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 03, 2008 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Минах през сервиз. Софтуерен е проблемът. Телефонът отива за гаранционен ремонт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 06, 2008 14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, ама не! От всичко, което имам за телефона-упътвания, реклами и не знам още какво, единствено ГАРАНЦИОННАТА КАРТА липсва!!!
И съм в доста гадно положение, защото не живея в страната и ремонт тук изобщо не си струва-по-добре да купя нов телефон! В България казват, че ще струва до 30 лева, но няма как да дойда там.
Моля, ако някой може да ми предложи решение, евентуално, да се справя сам, да ми пише на emil_mail@abv.bg, ако смята, че информацията не бива да се дава публично. Иначе може и във форума, разбира се.
Напомням, че не съм специалист по мобилни комуникации, но се занимавам с други видове електроника и програмиране, така че с известна помощ под форма на софтуер и упътване, със сигурност ще реша проблема, доколкото не изисква влагане на части, които няма откъде да купя или някакви особени измервателни устройства.
На отзовалите се, благодаря предварително.
Върнете се в началото
morf
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 06, 2008 20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента стартира ли телефона? Или е напълно мъртъв?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 06, 2008 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно мъртъв е. На бутона за включване реагира само някакъв червен диод под прозорчето на IR порта.
Започна се с непредизвикано саморестартиране на телефона на всеки 20-30 секунди. При това светваше бял екран и се изключваше всяка работеща апликация-камера, радио, телефония. Дори при заключена клавиатура се рестартираше и самоотключваше!
Вкарвал съм музика от Интернет. Включително от руски сайтове...
Върнете се в началото
morf
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 06, 2008 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен проблема, който има, явно и батерията е изтощена. Включи го на зарядно, да стои няколко часа и опитай да го пуснеш след това.

Или ако можеш да намериш подобна батерия опитай да го пуснеш с нея.

Ако телефона тръгне може да се пробваш със стандартната процедура при домашни условия - ресет и/или флашване с ъпдейт софта на Сони Ериксон. Лошото е, че ако нещо се обърка при това флашване спасението е сервиз.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 06, 2008 20:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Батерията беше на 97% пълна. Днес я мериха-пълна е. Слагаха и друга-не ще да работи.
На няколко места за по-сигурно ходих, всички твърдят, че се е сринала програмата. В България ми предложиха да го оправят на нормална цена, но да чакам няколко дни, а най-дългият ми престой там е 48 часа!

Това е вече трети телефон, който ми се скапва за половин година. Първия не се мъчих да го правя-направо го изхвърлих, втория си е с дефект при снимането на клипове, но този много ми харесва и дори да го метна, ще си взема същия!

В интерес на истината, първите признаци за проблеми се появиха с поставяне на мемори картата. Един ден бутоните реагираха със закъснение, а след това се оправи сам... до сега...

-----------------------------------------------------------

Ето и развръзката: Намерих си гаранционната карта и се оказа, че е изгоряло дъното. Сега съм с нов телефон.
Върнете се в началото
Потърси "Sony Ericsson K550i не се включва" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Sony Ericsson K550i не се включва" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети