Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за проблем с WI FI мрежа на лаптоп
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bashbradar
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Филибето

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2008 10:16    Заглавие: Въпрос за проблем с WI FI мрежа на лаптоп Отговорете с цитат

имам следният пролем : Лаптопа ми нещо се е бъгнал и направо прави каквото си иска с интернета и връзката с компютрите в домашната ми мрежа.
Когато си иска работи перфектно и нямам никакви проблеми. Преинсталирах го , минаха 5 дена и пак почнаха проблемите. Wi Fi картата е вградена на Intel - 4965AGN.
Мислих първоначално да нямам проблем с рутера, пробвах с друг - няма промяна.
Моля дайте някаква идея Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rolling_heads
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2008 10:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Видя ли драйверите?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bashbradar
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2008 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Да , изтеглих си новите от сайта на интел и пак същата работа. Освен да има някакъв проблем със самата Wi fi карта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2008 15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Има проблем с криптирането на връзката. WPA2, AES, TKIP - има и кръпка за windows.
Върнете се в началото
bashbradar
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2008 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм си кодирал мрежата, само има защита по MAC адрес. Не знам това оказва ли влияние ?!
Върнете се в началото
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 8:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай повече инфо за проблема; като периодичност на проявление, ниво на сигнала, натоварване на връзката. Най-общо казано, кога се разпада връзката, как се възстановява или не и т. нат. каквото се сетиш или ти е направило впечатление.
Върнете се в началото
bashbradar
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Периодичност - честно казано когато си иска. Няма нещо определено. Сега например (от 3 дена ) няма проблеми. първият път това се оправи с с ресет на рутера , но после се оказа че момента е бил случаен. По принцип стои на 5 черти, някой път -3 , в зависимост от мястото в къщи.
Kогато стане проблем, нивото на сигнала намалява на 2 черти.
Има и една интересна ситуация : имам wifi мрежа на една съседка , която е при мен с почти нулев обхват и работи дори при горепосоченият проблем. Нямам никакво обяснение на нещата Question Exclamation

Такава карта върви с цена около 50-60 лв , дори намерих фирма която ще ми разреши да я тествам и чак тогава да я платя.
Върнете се в началото
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 30, 2008 9:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Фиксирай си радио каналите на една и съща честота и стандарт и виж как стоят нещата.
Върнете се в началото
bashbradar
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 30, 2008 11:22    Заглавие: Отговорете с цитат

ами на стандарт g са , и канала е 13
Върнете се в началото
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 30, 2008 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени ги на друг канал. Може да имаш някакво по-силно смущение около 13 канал.
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос за проблем с WI FI мрежа на лаптоп" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за проблем с WI FI мрежа на лаптоп" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети