Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
хол ефект сензор на USB

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 8:24    Заглавие: хол ефект сензор на USB Отговорете с цитат

Здравейте. В главата ми се върти една идея, за изграждане на разходомер за дизелов автомобил. Наскоро си закупих автомобилен навигатор (GPS) с USB порт. С радост установих, че мога да си пиша малки програмки, резултата от които мога да показвам на екрана с навигацията. Проблема ми е следния. Имам нужда от 2 датчика на хол, с които да следя обороти на турбина, поставена в двете тръби за нафтата(постъпващата и връщащата се). Мога да следя скоростта на движение на колата от GPS'а. Имам нужда само от 2'та датчика на хол, които да са на USB интерфейс. Някой срещал ли е подобно решение или да има идея как би могло да се реализира???
Благодаря ви много Smile
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да ти помогна с двата датчика.Имам такива-хол-транзистори.Но съм до тук.Конкретна реализация нямам,ще трябва да се потрудиш над нея Laughing Дай адрес,ако искаш,за да ти ги пратя.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

В Бургас си ги има в магазин Панда,би трябвало и в другите магазини да ги има.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Блягодаря ви много. Датчиците и аз ги имам, но ми е проблем реализацията.
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да ти проектирам хардуер-а и да напиша софт за него но е хуаво ако ти можеш да си напишиш драйвера и клиентската програма.
dtmf
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 23:19    Заглавие: Re: хол ефект сензор на USB Отговорете с цитат

Не се блъскай, има готови такива устройства за автомобили . Буксата за данни се включва в таблото и тегли пълна информация за всичко което става в автомобила.

Към 300 -400 лв струва, ако искаш ще ти издиря линка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "хол ефект сензор на USB" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "хол ефект сензор на USB" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети