Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Да отварям ли сервиз?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
техник един
Гост

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 13:10    Заглавие: Да отварям ли сервиз? Отговорете с цитат

Здравейте.Работих като ТВ техник около 10 години,след това започнах друга работа,но в момента положението е мам си джейс Laughing Та ми се налага да си търся някаква работа.Разбирам и от компютри/хардуер,софтуер/,имам и един познат горе-долу на същото дередже,та се замисляме,ако отворим сервиз,какъв ще е келепира?Също,ако може да споделите,какви разходи "гълта"отварянето на сервиз,на месец какви разходи имате,печалби...?
Темата не е СПАМ,съвсем сериозно се интересувам,защото съм в безизходица.Аз по едно време работех у дома на черно/или сиво/,и имаше доста работа,ама напоследък нещо замря осезателно.Пък и у дома не си е работа.
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Само със сервиз трудно се издържа справка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Много анонимно сте го написал.Ако не се шегувате,зазбавлявате и искате да разлайвате кучетата напишете кой сте и от къде сте и ще ви насочим към колега с който да побеседвате и да видите за какво иде реч.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 14:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от много неща-с какво ще се занимава този сервиз,налични опит,знания,оборудване,предполагаем приток на клиентела и т.н. и т.н.
Питанията за какви пари ще "глътне",приходи и разходи на месец са много относителни и "според-зависи"...
В най-добрия случай ще препечелваш.Добре.Но милионер няма да станеш-това е ясно. Very Happy
В най-лошия-ще побанкрутирате.Което не ви го пожелавам.
Така че воглаве смело напред,ако се решите и това е.
Пашата обича смелите Idea Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
elenizori
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 20:13    Заглавие: сервиз Отговорете с цитат

Аз съм на същото положение ,но се чудих дали не може да комбинирам една основна и втора допълнителна работа. Ремонтирал съм преди 15 години телевизори но сега електрониката напредна толкова че сякаш съм бил в изолатор през тези години . А тогава си разбирах от работата. Във форума не намерих какви са реалните разходи на година. Какви данъци се плащат.
Върнете се в началото
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Данъците са ти най-малкия проблем.Или се занимаваш сериозно-или не.В противен случай-на черно.Но не можеш да разчиташ на добър приход.
Цитат:
Ремонтирал съм преди 15 години телевизори но сега електрониката напредна толкова че сякаш съм бил в изолатор през тези години . А тогава си разбирах от работата

Ако ще правиш извънгаранционно-бързо ще си припомниш.Ама само с извънгаранционно не става Confused
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2008 22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

По думите ти личи,че не си от най-предприемчивите,и за това ти препоръчам на първо време да съчетаеш една "сигурна" работа с тази от сервизната дейност.Така ще можеш/"в движение"/да си обзаведеш сервиза и да го "подкараш".Това означава,както Мармот каза-на черно/за сега/.След време,сервизната дейност е възможно да претърпи развитие и да ти стане "основна",но при тази ситуация,ако се хвърлиш с "рогата на пред" да инвестираш/не знам с какви средства разполагаш на този етап/за сервиза,твърде е възможно да останеш излъган и разочарован...Много е важно и на какъв "кръстопът" ще ти е сервиза,за да разчиташ на достатъчни доходи от него...То най-важни са уменията,но и "кръстопътя" си важи Wink
Ти си знаеш най-добре...
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 0:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Колегите ти написаха много, сега и аз да ти драсна Smile
Давай, винаги можеш да се наложиш ако си добър, но ще трябва да четеш страшно много и да се учиш. ще ти е ужасно трудно в началото а после просто ще свикнеш с това да ти е трудно. Прите-келепира го няма ако се надяваш да забогатееш Laughing но можеш да работиш това което тие приятно и да постигнеш нещо а и да си доволен от себе си.

!!!Интересно ми е защо си анонимен тук и не напишеш аз съм ттози и искам да направя това Very Happy

А за всички които искат, знаят и могат моето най искренно уважение.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 11:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми харесват съветите ви особено (на черно ,сиво) и т.н. Twisted Evil
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2008 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ТОВА "черно и сиво",е определящо за сивата икономика в България-с мед да го намажеш! Wink
Аз имах предвид,да "опипа" почвата със сервиза и да види как ще потръгнат нещата,пък след това да се "осветлява",колкото си иска.
Самият,той призна,че отдавна не е работил по тази специалност...
Върнете се в началото
Потърси "Да отварям ли сервиз?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Да отварям ли сервиз?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети