Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Thomson 14ms15GT гори ценер в захранването

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2005 10:52    Заглавие: Thomson 14ms15GT гори ценер в захранването Отговорете с цитат

Колеги проблема е че гори ценер на 24в DP27 Вдигат се вторичните напрежения и пробива този ценер.Сменил съм оптрона и след него IP50. В първичната също уж всичко е проверено .Телевизора тръгва и след десетина минути се разшири размера и пробие този ценер.Шасито е TX807EV
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 8:30    Заглавие: thomson tx807 Отговорете с цитат

Коцев,и при мен има едно такова говедо,но и след смяна на ценера и оптрона отново не тръгва.Днес ще се боря с него и ако успея ще ти пиша.Дано ти ме предвариш и пиши за резултата.Успех.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 8:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако нямаш то схемата му я има във фаилообменника точно за тоя модел.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 1:14    Заглавие: thomson tx807 Отговорете с цитат

Коцев,днес най-после намерих време за този Thomson.Сменях всичко,което ме съмняваше,но когато смених транзистора в захранването-3PN80=BUZ90,проклетникът взе,че заработи.А като го меря дава точно като здрав.Тези полеваци правят каквото си искат.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2005 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Докладвам.След като изгорих една шепа диоди и сменях какво ли не в захранването то взех най лесното решение .Сложихме едно турско захранване от тия дето заместват SMRра защото има само две изходни напрежения колкото има и Томсана.Само разделихме масите на двете изходни напрежения за да стане точно както е по схема и вече цял след обед работи.Ще го пробваме и утре и ако има сакатлък ще ви пиша отново.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 11, 2005 1:32    Заглавие: tx807 Отговорете с цитат

Коцев,това е най-лесното решение,и аз мислех като теб.Помниш ли срещата във Враца-Любо от Русе ни предложи страхотни захранвания,аз моето още си го пазя за екстрени случаи,но реших,че тази гад-TX807....е направено от човек и такъв трябва да го поправи.Седнах,мерих,псувах и накрая смених мощния транзистор и тръгна.Ти си по-стар в бранша и мислех,че с моя съвет щях да ти помогна.Дано някой по-млад колега прочете и си направи изводи.За нас-ветераните е оправдано да търсим най-лесния начин за изход от ситуацията.Не винаги гениалните решения са най-удачни.Затова сме българи да търсим нестандартни решения.Свалям ти шапка!
Върнете се в началото
Потърси "Thomson 14ms15GT гори ценер в захранването" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Thomson 14ms15GT гори ценер в захранването" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети