Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Нивомер и датчик за влажност
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jacket
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 9:31    Заглавие: Нивомер и датчик за влажност Отговорете с цитат

Здравейте, налага ми се да замервам нивото на течност в една шахта и влажноста в едно помещение.

Никъде по магазините обаче не намирам нивомер с поплавък... на мен ми трябва прост поплавък с потенциометър, или дори с прекъсвач (просто трябва да разбирам когато нивото превиши определена стойност). Някой има ли идея от къде да се сдобия с такъв поплавък? Предполагам че от стар автомобил може да стане, но поне да кажете от какъв е най-добре, че да обикалям само по моргите Smile

Другия ми въпрос е къде може да се намери аналог на това - http://www.sensorelement.com/humidity/H25K5A%20spec.pdf
Това е резистивен сензор за влажност. Всякакъв подобен ми върши работа, но също никъде не успявам да намеря. В Пасат го имат като артикул, но го нямат наличен или по складове и ще трябва да чакам месец сигурно за доставка...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 9:39    Заглавие: Отговорете с цитат

По втория ти въпрос... Защо не идеш до конрад да си избереш някакъв влажомер, ако не търсиш толкова голяма точност?
Ако не в интернет има доста прости схеми с HIH-4000 (Honeywell ) Това е сенсор за влажност с аналогов изход с точност около 5% . Може да се в България и ще ти струва около 35-40лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jacket
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 9:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми трябва уред понеже искам да го наблюдавам отдалечено. За целта ползвам мрежово устройство с tcp/ip стек, което има аналогови входове за измерване. За това и ми трябва резистивен сензор, понеже позволява най-простата схема, а ще го ползвам на няколко различни места. Точност по-малка от 5-10% не ме интересува толкова. Ще разгледам някакви схеми с този HIH-4000, но доколкото видях той е капацитивен и ще усложни малко схемата. Благодаря все пак.
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 9:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Това тогава ще ти свърши работа

http://www.tuxgraphics.org/electronics/200709/avr-webserver-sensirion-humidity-temperature.shtml
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jacket
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами досега го разглеждах този сайт и всички изглежда интересно, но аз вече съм си направил система за работа с текущите устройства и съм ги монтирал в помещенията за да меря температурата посредством LM335 датчици. Идеята ми беше към тях да свържа и допълнително датчици за влажност, а не да сменям целите устройста. А и това решение е web базирано, а аз ползвам SNMP. Този SHT11 изглежда добре, но той е цифров. Дали може да връща аналогови величини по някакъв начин? Това, което аз мога да меря е волтаж от 0 до 3,3V.
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как SHT11 да връща аналогови величини. Както казах HIH-4000 връща напрежение ...
Цитат:
Calculated values at 5 V
Vout @ 0 %RH
Vout @ 75.3 %RH
0.958 V
3.268 V
Върнете се в началото
Jacket
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Дам, направи ми впечатление това Smile
Ще го потърся този HIH-4000. Благодаря Smile

П.С. ако знаеш къде се продава ще съм много благодарен, че нещо и него не го намирам никъде...
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Bulgaria
Honeywell EOOD
Bul. Tzarigradsko Chaussee-7km
Office buuilding Hi-Tech Park-IZOT, 3fl.
1784 Sofia
Phone: (359) 2 79 40 20 96 6

Взех го директно от сайта на Honeywell.
Върнете се в началото
Jacket
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Егати тия все едно се крият Smile Мерси много пак, направо тръгвам на шопинг след малко Smile

Сега остава и нивомер да си намеря... Smile
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 09, 2008 11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Примерно: http://www.comecogroup.com/corp/bulgarian/pdf/lcsfc.pdf Има и други - виж на сайта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Нивомер и датчик за влажност" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Нивомер и датчик за влажност" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети