Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Profilo 70TX SM -нямам звук на някои програми

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
halim
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Каспичан

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 10:59    Заглавие: Profilo 70TX SM -нямам звук на някои програми Отговорете с цитат

Имам проблем с тоз телевизор Profilo 70TX SM. Със SCART телевизора работи перфектно но на кабелната имам проблеми, след като закача кабела на кабелната се появяват леки смущения на SCARAT на който е закачен сателит. Кабелната която я ностроих с 300 зора (едвам намерих менюто за търсене на канали Smile ) на някои канали имам само картина чува се само пращене. Въпроса ми е следения дали има някой меню за настройка който не съм открил все още или ще се налага хардуерна намеса в телевизара за да посвири звук на кабелната?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес MSN Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 11:04    Заглавие: Re: Profilo 70TX SM Отговорете с цитат

halim написа:
.... на някои канали имам само картина чува се само пращене. ...

Дали не са програмите на които звука е на DK?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
halim
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 11:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Найивероятно е за това но не можах да намеря никаде по менюто опция за амяна на режимите. Може ли да няма ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес MSN Messenger
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 16:41    Заглавие: Отговорете с цитат

мисля,че телевизора е със TDA8361,и ако е така какво сервизно меню търсиш за смяна на стандарта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Я най-добре да му каже състава на телевизора та да се ориентираме...
Освен това с какво е изграден звука,филтри има ли,няма ли....
Да не стане така че звука да е на TDA8362то,да има само едно SFE5,5 щот тогава тоя въпрос
Цитат:
не можах да намеря никаде по менюто опция за смяна на режимите. Може ли да няма ?

става абсолютно излишен.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
halim
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Звука е изграден със TDA8361A, който се намира под един ламаринен капак и около него има два тримера и един филтър. Какво може да се направи по въпроса, дайте ми някоя идея ?
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Приставка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
halim
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2008 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Този телевизор ми е подарък и ползван много малко и искам да си го приспобя за наще условия. Ако може да ме упътите малко защото не съм много запознат с ремонт на телевизорите. Как се слага тази приставка и ПАВ филтъра ? Монтирал съм плтка звук на Юност и тем подобни телевизори но не знам каке при новите телевизори, приставката пак същата ли е като за Юност или е друга и как да я монтирам ? Не можах да му намеря схема не знам и с какъв телевизор е съвместим. Забелязах също че сателита който е през SCART се смущава от кабелната телевизия ( появяват се малки трептения в ярките цветове ) и на тъмна картина се забелязват синкави хоризонтални линии по екрана. Някакви идеи от какво може да бъде и как де се оправят тези проблеми? Знам че станаха много въпросите но колкото може поне да ми помогнете, благодаря предварително.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2008 10:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Приставката входа и на входа на SFE филтърчето.Захранването е ясно къде да го вържеш-намираш си някъде 12В и си готов.
За ПАВ филтъра-ако е едноредов и започва със G-името му-сменяш.
Слагаш някакъв дето да пуска SD2902F,SF2902F,от кафявите руските,К2960, К1950,К2950 и т.н.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Сря Юни 04, 2008 14:54    Заглавие: Отговорете с цитат

или по-добре го занеси в някой сервиз да ти сложат платка звук.Щом ти е подарък можеш да дадеш някой лев и да ти пейне телевизолчето на нашия стандарт
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Profilo 70TX SM -нямам звук на някои програми" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Profilo 70TX SM -нямам звук на някои програми" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети